in

Uluslararası Jinekoloji Kongresi Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Tarafından Antalya’da Düzenlendi

1″0-13 Ekim tarihleri arasında Antalya’da Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından VIII. Ulusal & II. Uluslararası Jinekoloji Kongresi’ düzenlendi.

Boehringer Ingelheim, Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından 10-13 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen VIII. Ulusal & II. Uluslararası Jinekoloji Kongresi’ne Ruminant Hayvan Sağlığı ekibiyle katıldı. Kongrede, Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından Boehringer Ingelheim’ın desteğiyle düzenlenen “Mastitis Yönetimi Ödülleri Projesi” kapsamında ödül töreni de gerçekleştirildi. Proje kapsamında finalist vakalar kongre boyunca katılımcı hekimler tarafından değerlendirilirken dereceye giren veteriner hekimlere ödülleri törenle takdim edildi.

Uluslararası Jinekoloji Kongresi Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Tarafından Antalyada Düzenlendiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Mastitis Yönetimi Ödülleri Projesi” kapsamında, veteriner hekimler tarafından ülke çapında gerçekleştirilen başarılı Mastitis Yönetimi yaklaşımları, tedavi uygulamaları ve sonuçlarının sektöre sağladığı katkılar değerlendirildi.

Prof. Dr. Murat Fındık başkanlığındaki Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Değerlendirme Kurulu üyeleri Prof. Dr. Ayhan Baştan, Prof. Dr. Yaşar Ergün ve Doç. Dr. Mehmet Cengiz’in bilimsel değerlendirmesiyle finalist olan vakalar; kongreye katılan veteriner hekimler tarafından incelenerek oylandı.

 

Oylamalar sonucunda, Veteriner Hekim Mustafa Demir birincilik, Veteriner Hekim Umut Taşcı ve Ekibi adına Emre Topal ikincilik ve Veteriner Hekim Atilla Yaylagülü üçüncülük derecesine layık görüldü. Etkinlik sonunda düzenlenen ödül töreninde, projeleriyle dereceye giren veteriner hekimlere ödülleri takdim edildi.

 

Ödül töreninde birinci seçilen Mustafa Demir, bu önemli kongreyle veteriner hekimleri buluşturan Türk Veteriner Jinekoloji Derneği’ne, birincilik alan projesini hazırlamasında vesile olan Boehringer Ingelheim’a ve kongreye katılan tüm meslektaşlarına teşekkürlerini sundu.

 

“Meslektaşlarımızın bilimsel yöntemleri daha fazla kullanmasını hedefliyoruz”

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Fındık, açılış konuşmasında Boehringer Ingelheim’ın katkılarıyla hayata geçirilen Mastitis Yönetimi Ödülleri projesinden duydukları memnuniyeti belirterek, projenin bilimsel yaklaşımı destekleyen amacını ve sektöre katkılarını açıkladı.

Projenin Değerlendirme Kurulu’nda yer alan Prof. Dr. Ayhan Baştan konuşmasında, “Boehringer Ingelheim’ın katkıları ile hayata geçirdiğimiz bu projenin, meslektaşlarımızın bilimsel yöntemleri daha fazla kullanmasında son derece teşvik edici olduğuna inanıyoruz. Bu tür katkıların tüm sektörde yaygınlaşmasını arzu ediyoruz” dedi.  Bilimin ışığında gelişmeleri ve uygulamaları destekleyen ve sektörün değerli üyeleri tarafından beğeni ve takdir ile karşılanan Mastitis Yönetimi Ödülleri, Türk Veteriner Jinekoloji Derneği’nin öncülüğünde ve Boehringer Ingelheim’ın katkılarıyla bundan sonraki senelerde de devam edecek.

Ödül töreninde söz alan Boehringer Ingelheim Ruminant İş Birimi Müdürü Sinan Aktan ve Ürün Müdürü Ayça Topuz; Türkiye’de Hayvan Sağlığı alanında öncü bir firma olarak, bilime verdikleri önceliğin altını çizdiler ve Türk Veteriner Jinekoloji Derneği ile hayata geçirdikleri Mastitis Yönetimi projesi gibi bundan sonra da benzer projelerle bilimsel yaklaşımları destekleyerek sektöre ve veteriner hekimlere katkı sunmaya devam edeceklerini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından düzenlenen VIII. Ulusal II. Uluslararası Jinekoloji Kongresi’öç

Beş Minik Yavruyu Çuvala Koyup Ormanda Ölüme Terk Ettiler

Atletizm Antrenörü 25 Metre Derinliğindeki Kuyudan Yavru Kediyi Kurtardı öç

Atletizm Antrenörü 2,5 Metre Derinliğindeki Kuyudan Yavru Kediyi Kurtardı