in

Ukrayna’dan kaçan kedili aileye evini açtı

Ukrayna’da gördüklerinden çok etkilenen Pınar Alpay Tozun Ukraynalı bir aileyi ve onlarla beraber Ukrayna’dan gelen kedilerini yazlık evlerine yerleştirdi. Kedili aile bir süre bu evde kalacak.

Geçtiğimiz günlerde Rusya tarafından Ukrayna topraklarına başlatılan işgal sonucunda birçok Ukraynalı ülkelerinden ayrılmak zorunda kaldı. Ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan Ukraynalılar aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çevre ülkelere akın etmeye başladı.

Avukat Pınar Alpay Tozun ve eşi ülkesinden ayrılıp Türkiye’ye gelen ve zor durumda kalan bir aile ve kedilerine yazlık evlerini açtılar.

PSİKOLOJİLERİ ÇOK BOZUK ANCAK BURADA GÜVENDE OLACAKLAR

Avukat Pınar Alpay Tozun ve eşi savaş mağduru Ukraynalılara yardım toplayan Katya Prokopiuk ile görüştü ve zor durumda olan 4 kişilik aileyi Muğla’ya davet etti. Tozun, bu aileyi ve yanlarında bulunan kedilerini Akbük Sahili’ndeki evlerine yerleştirdi.

Tozun konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Yolculukları 6 gün sürmüş. Geldiklerinde yanlarında küçük bir bavul ve bir kedi vardı. Her şeyi geride bırakıp geldiler, psikolojileri çok bozuk ancak burada güvende olacaklar. Yaralarını sarmaları için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

YAŞANANLAR BENİ DERİNDEN ETKİLEDİ

Avukat Pınar Alpay Tozun yaptığı açıklamada “Kendileri ülke savunması için Ukrayna’da kalırken eşlerini ve çocuklarını başka ülkelere gözyaşları içerisinde gönderen babaların haberleri beni derinden etkiledi” ifadelerini kullandı.

BİRKAÇ GÜNE ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE GELECEK 2 ANNEYİ DAHA BEKLİYORUZ

Pınar Alpay Tozun “Bu insanlara evimizi açmayı düşündük. Önce konsolosluklara haber bırakmak istedik. Ancak hiçbir konsolosluğa telefon ile ulaşamadık. Bunun üzerine haberlerde adını gördüğüm Katya Prokopiuk ile iletişime geçtim. Onun sayesinde bu insanlara ulaştık. Şuan evimize 4 kişilik bir aile geldi. 2’si yaşlı karı koca, birisi engelli olmak üzere 2 kızları var. Birkaç güne çocukları ile birlikte gelecek 2 anneyi daha bekliyoruz. Bu süreçte evdeki eksik eşyaların ikamesinde yardımcı olan Menteşe Belediyesine de çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün köpeklerle ilgili mesajı tartışma yarattı!

Hayvanları cinsel istismar mesajıyla ‘ilana çıkardı’