in , , ,

Üçüz Doğuran 2 Yaşındaki İnek, Buzağılarıyla Birlikte İlgi Odağı Oldu

Ordu’nun Ulubey ilçesinde yaşayan bir ailenin ineği, üçüz buzağı dünyaya getirdi. Bir buzağı beklerken üç buzağıları birden olan Duman ailesi, buzağıların herkesin ilgisini çektiğini söyledi.

Ordu’nun Ulubey ilçesine bağlı Gündüzlü Mahallesi’nde yaşayan Duman ailesinin 2 yaşındaki ineklerinin, ilk doğumu için veteriner hekim çağıran aile, bir anda şaşkına döndü. 15 gün önce doğumu sağlayan veteriner hekim, ilk buzağının ardından ikincisinin olduğunu, sonrasında da üçüncüsünün olduğunu söyleyince aile şaşırdı.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 2 scaled

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ramazan, Arife ve Bayram Kardeşler

Ailenin, bir buzağı beklerken sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen ve anne sütü ile beslenen üç buzağı, duyan insanların da ilgisini çekti. Buzağı ve ineğin bakımını dikkatlice yapan ve buzağılarla yakından ilgilenip, sürekli olarak kontrollerini sağlayan 50 yaşındaki Semra Duman, insanların fotoğraf istediklerini, bazılarının ise geçerken bakıp ‘Maşallah’ dediklerini söyledi. Duman ailesi, Ramazan ayında dünyaya gelen buzağılarına Ramazan, Arife ve Bayram adını verdi.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 4 scaled

Köyde İlk Defa Üçüz Doğum Yaşanması Herkesi Şaşırttı

Semra Duman, üçüz buzağıların dünyaya geleceklerinden kendilerinin de haberlerinin olmadığını, veteriner hekim gelince anladıklarını söyledi. İneğinin, 2 yaşında olduğunu ifade eden Duman, “2 yaşına daha yeni geldi. Bu ineğimin ilk doğumu. Bizim kapımızda yıllardan bu yana hayvanlar eksik olmaz. Bunun annesi de bizim diğer ahırımızda duruyor. Şu ana kadar hiç böyle bir şey ile karşılaşmadık, veteriner hekim de ilk defa karşılaştığını söyledi” dedi. Öte yandan insanların, buzağıları görmek için kimi zaman geldiklerini ve heves ettiklerini söyleyen Duman, “Bakabilir miyiz?” diyenden geçilmiyor. Bunların adlarını Ramazan, Arife ve Bayram olarak verdik” diye konuştu.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 3 scaled

”Biz Böyle Bir Şey Beklemiyorduk”

Semra Duman’ın oğlu Çağrı Duman da “Biz böyle bir şey beklemiyorduk. İnek zaten doğum içerisindeydi ve biz de veteriner hekim çağırdık. Veteriner hekim ilkini almış ve sonrasında devamı gelmiş. Farklı bir duygu. Bunlara karşı insanların tavırları da çok güzel” şeklinde konuştu.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 5

Tarım Müdüründen Ziyaret ve Hediye

İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz beraberindeki veteriner hekimle birlikte aileyi ziyaret ederek, üçüz buzağıları yerinde inceledi. Aileye altın hediye ettiklerini ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, buzağıların ve annelerinin yakın takibe alındıklarını, şuan için herhangi bir sağlık sorunlarının olmadığını belirtti.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 2 1

Daha Önce de Beşiz Doğmuştu

Zeynel-Asiye Ertop ailesi, Türkiye’de ve dünyada beşinin de yaşayabildiği ve ilk olduğu öne sürülen ilginç bir doğum yaşadı. Asiye Ertop güneş doğmadan hayvanlarını kontrol ettiği sırada doğum yapması beklenen Montbeliarde ırkı ineklerinin doğuma başladığını gördü. Hemen eşi Zeynel’e haber veren Asiye Ertop, veteriner hekimleri olan Ali Özdeş’i de aradı. Ancak veteriner hekime ulaşamayınca eşi ile birlikte doğuma devam etti. Bir, iki, üç ve dördüncü buzağı dünyaya geldi. O sırada veteriner hekim Ali Özdeş geldi ve buzağıları muayene etti. Özdeş, aileye şaka tarzında “Beşinci buzağıyı neden doğurtmadınız?” sözünün ardından anne inek, buzağılarının önüne gelip yere uzanınca durumdan şüphelenen Özdeş, ineği muayene etti. Yaptığı şakanın gerçeğe döndüğünü gören veteriner hekim Özdeş, erkek olan beşinci ve son buzağıyı dünyaya getirdi. 3 dişi, 2 erkek olan buzağılar ailenin çocukları Mustafa ve Abdullah’ı da çok sevindirdi. Aradan geçen 10 ayın ardından beşi de sağlıklı bir şekilde büyüyen buzağılar, hem aile hem de veteriner hekim tarafından sürekli gözetim altında tutularak sağlıklarına büyük özen gösterildi. Bir arada büyüyen ve anneleri ile bir araya geldiklerindeki sevgi dolu hareketleri ile duygusal anlara sahne olan beşiz buzağılar, çevrelerinde mutluluk saçarak sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyorlar.

Ucuz Doguran 2 Yasindaki Inek Buzagilariyla Birlikte Ilgi Odagi Oldu 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

leyle

Plastik Kirliliği Yavru Leyleklerin Hayatını Tehdit Ediyor

Arnavutkoyde Iskence Edilmis Halde Bir Yunus Kiyiya Vurdu

Arnavutköy’de İşkence Edilmiş Halde Bir Yunus Kıyıya Vurdu