in

Uçmayan Kalmasın!

Bazı Amerikan hava yolu şirketleri kamusal alan kurallarına eğitimli, duygusal destek hayvanlarıyla seyahate izin veriyor.

duygusal destek hayvanı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Delta Hava Yolları yolcularından birinin twitter hesabında paylaştığı “Uçağa biniyorsunuz ve yanınıza bir bakıyorsunuz? Aman Allah’ım o da ne! Bir Hindi. Kim yan koltuğunda bir duygusal destek hayvanı olsun ister? Bu durumda siz ne yaparsınız” tweetiyle gündeme tekrar gelen duygusal destek hayvanları konusunda, insanlar ikiye bölünmüş durumda. Destek olanlar ve olmayanlarda dahil hindinin uçağın içinde olmasına herkes çok şaşkın. Hindi bir ilk değil! Aynı Hava Yolu Şirketinin yolcu çıkışında daha önce de bir domuzla seyahatten dönen kadın yolcu görüntülenmişti.

duygusal destek hayvanı 3

Hava Yolu Şirketi ise; “Diğer evcil hayvanlar gibi duygusal destek hayvanları da hayvan kabinlerinde yolculuk edebilir. Tüm bu hayvanlar eğitimli ve kamusal alanda yaşamaya alışkındır. Bu sebeple herhangi bir kısıtlama yapmamız söz konusu değildir.” açıklamasında bulundu.

duygusal destek hayvanı

Araştırmalara göre duygusal destek hayvanları, daha düşük kolesterol, düşük kan basıncı, azalmış stres düzeylerini olumlu yönde etkilerken, daha az yalnızlık ve sosyalleşme için fırsatlar sağlıyor. Bipolar bozukluğu ve fobik durumların tedavisinde yardımcı bir tedavi yöntemi olan duygusal destek hayvanları; genelde kuş, tavşan, at, domuz gibi hayvanlardan seçiliyor. Eğitimi kolay ve evcilleşen hayvanların tercih edilmemesinin sebebi, hareketlerinde hızlı olmaları ve bazı durumlarda kontrol edilememeleri olarak yorumlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gemi ve İskele Arasına Sıkışan Pelikan Liman Görevlilerinin Duyarlılığı Sayesinde Kurtarıldıöç

Gemi ve İskele Arasına Sıkışan Pelikan Liman Görevlilerinin Duyarlılığı Sayesinde Kurtarıldı

adana yangın

İçeride Kedi ve Köpek Olduğunu Bile Bile Ayrıldığı Sevgilisinin Evini Yaktı