in

Üç Hayvansever Hayvan Hakları İçin Açlık Grevinde

Üç hayvansever, Bartın İnkumu tepesinde sokak hayvanlarına baktıkları çöplükte açlık grevine başladı.

Bartın İnkumu Tepesi’nde kendi imkanları ile barınağa çevirdikleri çöplükte, Sevim Arkan, Ayşe Köse ve Uğurcan Saban adlı hayvanseverler hayvanlara yapılan eziyetlerin son bulması için 3 gündür açlık grevi yapıyor.

uc-hayvansever-aclik-grevinde

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanlara şiddet uygulayanlara ceza verilmesini isteyen Arkan’ın, açıklaması şu şekilde: “Belediyeler lütfen görevlerini yapıp hayvanları kısırlaştırsınlar. Biz bu hayvanlarla iç içe yaşıyoruz. Her yerde şiddet olaylarıyla karşılaşıyoruz. Hayvana tacavüzden 250 lira cezayla elini kolunu sallayarak kurtuluyorlar. Bugün hayvanlara bunu yapan yarında çocuklara ve insanlara istismar yapar. Hayvana karşı yapılan şiddete ağır cezalar verilmeli. Açlık grevinde üçüncü günümüz ve ölene kadar buradayız. Birkaç gün sonra küreğimizi de aldık mezarımızı da kazacağız, herkes görsün, ölümüne gidiyoruz.”

uc-hayvansever-aclik-grevinde1

Sokak hayvanlarına uygulanan şiddet suçlarının Kabahatler Kanunu’ndan çıkarılarak TCK’ya alınmasını talep eden Sevim Arkan sözlerine şöyle devam etti:

”Sokak hayvanları için mama odaları istiyoruz. Özel veterinerlerin kaldırılıp yerlerine gönüllü merkezlerin açılmasını talep ediyoruz. Bu hayvanların yaşadığı işkence son bulmalı. Ayrıca Bilecik Gölpazarı’nda buzdolabında otopsi bekleyen canın bir an önce otopsisinin yapılmasını istiyoruz. O canı öldüren belediye çalışanının yargılanmasını talep ediyoruz. Bilecik Gölpazarı belediye çalışanlarının başında veteriner yokken belediye toplama yapmaya kalkıyor. Bunun durdurulmasını istiyoruz.”

Açlık grevine başlayanlardan Ayşe Köse ise yaptığı açıklamada, Bilecik’ten Bartın’a geldiğini belirterek şöyle konuştu; “Biz kimseyi hedef almıyoruz. Bizim hedefimiz devletin çıkarmış olduğu 5199 sayılı yasanın uygulanması. Kısırlaştırmaların gerektiği gibi yapılmasını, köpek dövüştürenlere gerekli cezaların verilmesini ve hayvanlara karşı işlenen suçların kabahatler kanunu yerine TCK’ya alınmasını istiyoruz. Bu hayvanlar derdini kime anlatsın. Vasiyetimizdir bizi buraya gömsünler. Hayvan severlere sesleniyoruz, burada biz ölürsek göl pazarındaki ve buradaki hayvanlarımızın hiç birisini bırakmasınlar ve onları sahiplendirsinler” dedi.

18 yaşındaki Uğurcan Saban “Tüm çabalarımız hayvanlar içim bir yola girdik ve bu yolda desteklerinizi bekliyoruz.” dedi

 

Bilecik’te otopsi bekleyen köpek haberi için:

Bilecik’te Köpekler Öldürülüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi nezlesi öç

Kedi Nezlesi Nedir?

dronekopekon

Japonya’da Drone Köpek, Turistleri Karşılayacak