in

Üç Gün Boyunca Bir Mağazanın Reklam Tabelası İçinde Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Esenyurt Belediyesi ekipleri, üç gün boyunca bir mağazanın reklam tabelası içinde mahsur kalan kediyi uzun uğraşlar sonucu kurtardı.

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda bir mağazanın reklam tabelası içinde üç gündür mahsur kalan kedi için Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü harekete geçti. Kedinin durumunu gören vatandaşlar, belediyeyi arayarak hayvanın kurtarılmasını talep etti.

esenyurtt a mahsur kedi operasyonu 2529 dhaphoto2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mağazaya gelen belediye ekipler, tabelanın aydınlatma lambasını sökerek yaş mama bıraktı. Mamanın kokusunu alan kedi, aydınlatma lambasının boşluğuna gelerek mama yemeye başladı. Kediyi açtıkları lamba boşluğundan çıkaran ekipler sakinleştirdikten sonra Veteriner işleri Müdürlüğü’ne bağlı Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

esenyurtt a mahsur kedi operasyonu 2529 dhaphoto3

Kediyi kurtaran Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli Mehmet Umur Kara, kedinin ilk önce gerekli muayenesinin yapılacağını, daha sonra ise güvenli bir yuva bulunup sahiplendirilmesi için çalışılacağı, sahiplenecek kimse bulunmazsa doğal ortamına bırakılacağını söyledi.

esenyurtt a mahsur kedi operasyonu 2529 dhaphoto1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kivancTatlitug kapak

Kıvanç Tatlıtuğ, Köpeğinin Kulaklarını Kestirdiği İddiasına Ateş Püskürdü

Kaçak Kuş Satıcısına 9 Bin Lira Ceza Kesildiöç

Kaçak Kuş Satıcısına 9 Bin Lira Ceza Kesildi