in ,

TVHB, Yangın Mağduru Sahipli, Sahipsiz ve Yaban Hayvanları İçin Müdahale Ekibi Oluşturdu

TVHB Konseyi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan ve halen devam eden orman yangınında zarar gören sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarına yönelik ilk yardım ve acil tıbbi müdahale edilmesi için Veteriner Hekimlerden oluşan müdahale ekipleri oluşturuldu.

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi kararı ile Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan ve halen devam eden orman yangınında zarar gören sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarına yönelik ilk yardım ve acil tıbbi müdahale edilmesi için Veteriner Hekimlerden oluşan müdahale ekipleri oluşturuldu. TVHB Konseyi tarafından yapılan açıklamada, ilgililerin ilk yardım ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı olan sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarının tedavisi için Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı üyesi veteriner hekimler ile  0536 5417869 veya 0542 4519050 numaralı WhatsApp hatları üzerinden iletişime geçebilecekleri ifade edildi.

tvhb manavgatin sahipli sahipsiz ve yaban hayvanlarai icin goreve hazir

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

TVHB Konseyi tarafından yapılan açıklamada; “Yangına cansiperane müdahale eden yangın söndürme ekiplerimize kolaylıklar diliyoruz. Yangınların daha fazla can ve mal kaybı olmadan en kısa sürede söndürülmesini temenni ediyor, zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manavgat barinagindan tedbir amacli tahlsye 1

Manavgat Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki Hayvanlar Tahliye Edilmeye Başlandı

Yahsihan Belediyesinin Umutlu Pati Koy Projesi Odul Kazandi

Yahşihan Belediyesinin ‘Umutlu Pati Köy’ Projesi Ödül Kazandı