in

Tuzla’da Kedi Evleri Güvenli Bölgeye Naklediliyor

Tuzla Belediyesi, sahildeki minik misafirlerini sahil yaya yolu düzenleme çalışmaları sırasında zarar görmemeleri için veteriner hekim gözetiminde ‘kedi evleri’ne nakletmeye başladı. Hayvanseverlerin de gönüllü olarak Tuzla Belediyesi ekibinin çalışmalarına refakat ettiği ettiği belirtildi.

tuzla-kedi-evleri-nakil-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tuzla Belediyesi, ilçe sahilinde devam eden düzenleme çalışmalarını yakından takip ediyor ve sahil kesimindeki doğal alanlarda barınan sokak hayvanlarını da daha güvenli alanlara götürüyor. Tuzla Belediyesi, İDO İskelesi ile Tuzla Marina arasındaki alanda sahil yaya yolu düzenleme çalışmaları nedeniyle kedi evlerini 450 metre ileride, spor tesisleri yanındaki alana naklederek yaşamını kayalıklar arasında sürdüren kedileri de veteriner hekim nezaretinde kedi evlerine teslim ediyor.

Hayvanseverler çalışmaları yakından takip ediyor

tuzla-kedi-evleri-nakil-2

Bölgedeki kayalar arasında yuvalanan bazı kedileri veteriner hekimle birlikte kedi evlerine götüren ekipler, sokak hayvanlarının çalışmalar sırasında zarar görmemesi için titiz bir çalışma sergiliyor. Tuzla Belediyesi veteriner hekimi ve sokak hayvanlarını besleme ekibi, mesaisini bu alanda geçirerek kayalıkların altına, kedilerin yaşayabileceği her alana bakıyor, bulduğu kedileri kedi evlerine götürüyor. Ekip, kedi evleri ile sokak hayvanlarının kümelendiği alanlara her gün düzenli olarak su ve mama da götürerek yaşamsal ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tuzla Belediyesi ekibinin çalışması, Tuzlalı hayvanseverler tarafından da yakından takip ediliyor. Hayvansever bir vatandaş, Tuzla Belediyesi ekibiyle birlikte hareket ederek hem çalışmalara gönüllü olarak katıldı hem de fikirlerini paylaşarak hizmete destek verdiği belirtildi.

Sokak hayvanları bize emanet”

tuzla-kedi-evleri-nakil-1

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sokak hayvanlarının korunması, barınması ve tedavilerinin gerçekleştirilmesi konusunda hassas bir çalışma sürdürdüklerini söyledi. Bir ekibin sokak hayvanlarının yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanması için görevlendirildiğini belirten Başkan Yazıcı, “Sahil yaya yolunda yapılacak çalışma nedeniyle kayalık alanda yaşayan kedilerin kedi evlerine nakli ile yakından ilgileniyoruz. Ekiplerimiz, bu alanda yaşayan hayvanların zarar görmemesi için tüm kayaları kontrol ediyor, bulduğu kedileri kedi evlerine götürüyor. Bir veteriner hekimimiz ve ekibimiz, Tuzla sahilinde çalışmalar süresince bu konuda görev yapmayı sürdürecek. Sahil yaya yolu düzenleme ekibi, bizim veteriner hekimimizin gözetiminde çalışma yapacak. Sokak hayvanları bize emanet edilen bir canlıdır ve biz de o canlıların zarar görmemesi, ihtiyaçlarının karşılanması için sorumluluğumuzu hassas bir şekilde sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sahil yaya yolu düzenleme çalışmaları süresince ekibin bu alandaki kedilerin zarar görmemesi için görevine devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

suaygiri sevenler urun 16

Hipopotam Sevenlerin Beğeneceği 20 Benzersiz Ürün

denizcan yazi onecikan

Arazi Hayvanları için Çalışan Ekiplere Destek Daveti!