in

Türkiye’ye Canlı Hayvan Taşımacılığı Yasaklansın

Merkezi Fransa‘da bulunan 30 Millions d’Amis ve İsviçre merkezli CIWF sivil toplum kuruluşları Fransa’dan Türkiye‘ye yapılan canlı hayvan taşınmasının yasaklanmasını istedi.

30 Millions d’Amis isimli hayvan dostu sivil toplum kuruluşu, internet sitesinde yayınlanan bir video ile Fransa-Türkiye arasında tırlarla taşınan hayvanların yaşadıkları zulmü gözler önüne sererek, hayvanların yaşadıkları bu işkencenin derhal son bulmasını istedi.

hayvan-tasima-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye’ye en çok Fransa’dan büyükbaş hayvan nakledildiğini belirten STÖ yetkilileri, sadece 2015 senesinde 80 bin büyükbaş hayvanın karayolu ile Türkiye’ye gönderildiğini, 2015 senesi boyunca kontrol edilen 38 kamyonun %85’inin kuralları ihlal ettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Uzun bir yol kat etmek zorunda olan bu tür nakliyatlarda belli aralıklarla hayvanların kamyondan indirilerek dinlendirilmeleri gerektiğini belirten STÖ yetkilileri, bu kurala uyulmadığını ve hayvanların aç ve susuz bir şekilde Türkiye’ye kadar götürüldüklerini tespit ettiklerini belirtti.

Açıklamada, bazen hayvanların hareket etmelerine izin vermeyecek şekilde kamyonlara yüklendiği ve yolun sonunda birçok hayvanın dayanamayarak öldüğünün de tespit edildiği belirtildi.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=19FJ6GumqpI#t=133

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seyfegölü ajanimo1

Seyfe Gölü Cennete Döndü

Mutlu Köpekler Sağlıklı Çocuklar Ajanimo 4

Mutlu Köpekler, Sağlıklı Çocuklar