in ,

Türkiye’nin Veteriner Hekimleri Yangın Mağduru Hayvanlar İçin Seferber Oldular

Mesleğini meselesi yapan ve yeminine sadık kalan Türkiye’nin veteriner hekimleri, yangın mağduru hayvanlar için seferber oldular. Yurdun dört bir yerinden gelen veteriner hekimler, sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarının yaralarını sarıyorlar.

Türkiye’nin dört bir yanı yangın yeri. Adana, Antalya, Muğla, Mersin ve Osmaniye başta olmak üzere, 21 ilde çıkan yangınlarda doğa yokoluyor, insanlar ve hayvanlar çaresizce yardım bekliyor. Türkiye’nin sivil örgütlerinden meslek kuruluşlarına kadar herkesin kalbi yangın yerinde atıyor. Herkes tek yürek olmuş yangını söndürmeye, yangında zarar gören canlara yetişmeye çalışıyor. Yurdun dört bir yerindeki veteriner hekimler de, yangın mağduru hayvanlar için seferber oldular.

1# TVHB Konseyi, orman yangınlarında zarar gören sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarına yönelik ilk yardım ve acil tıbbi müdahale edilmesi için Veteriner Hekimlerden oluşan müdahale ekipleri oluşturuldu.

2# Muğla Veteriner Hekimler Odası, Marmaris’te meydana gelen yangında zarar gören hayvanları Marmaristeki Veteriner Kliniklerinde ücretsiz olarak bakım ve tedavileri yapılacağını duyurdu.

3# Antalya Veteriner Hekimler Odası Manavgat Temsilcisi Vedat Gün, yangın çıktığı ilk gün orman yangınında yaralanan sahipli ve sahipsiz hayvanlara ücretsiz tedavi uygulanacağını açıkladı.

4# Kadıköy Belediyesi, ülkenin değişik noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek vermek için Manavgat ve Marmaris’e; veteriner hekimler, Arama Kurtarma Takımı üyeleri , araç ve barınma malzemeleri gönderdi.

5# Mersin Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesine bağlı ekipler, Aydıncık, Bozyazı ve Silifke’de çıkan orman yangınlarından etkilenen hayvanlar için de seferber oldu

6# Gönüllü dört veteriner, Manavgat yangınında yaralanan hayvanlar için seferber oldu. 4 veteriner hekim, bir yandan yangın bölgelerine giderek yangından zarar gören hayvanları kurtarmaya çalışıyor diğer yandan yaralanan hayvanların tedavisini yapıyor. AA’ya konuşan Veteriner hekim Sümeyra Hasanoğlu, hayvanların bazılarının tedavisini yangın bölgesinde yaptıklarını belirterekYangından direkt etkilenen hayvanları veteriner kliniğimizde gönüllü ve ücretsiz şekilde tedavi ediyoruz. Hayvanların tedavisi tamamlanana kadar hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlar yangından etkilenen hayvanlarını getirebilirler, bize bırakabilirler. Biz ücret talep etmiyoruz. ‘Biz yapalım’ anlayışıyla yola çıktık ama şimdi ‘Hepimiz yapalım’a döndü. Başta İstanbul, Ankara, Erzurum ve Ordu olmak üzere Türkiye’nin her yerinden destek geldi.”

Turkiyenin Veteriner Hekimleri Yangin Magduru Hayvanlar Icin Seferber Oldular AA

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fotoğraf : AA

https://www.aa.com.tr/tr/yasam/gonullu-dort-veteriner-manavgat-yangininda-yaralanan-hayvanlar-icin-seferber-oldu/2320077

7# Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 12 veteriner hekim, Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet töreni öncesinde tam donanımlı bir araçla, Antalya’ya uğurlandı.

8# Konya Büyükşehir Belediyesi Manavgat yangınına veteriner hekimleri ve Canbulan acil müdahale aracı ile yardıma koştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzigin Ritmine Kapilan Kopegin Eglenceli Dakikalari

Müziğin Ritmine Kapılan Köpek Eğlenceli Dakikalar Yaşattı

canbulan

Konya’dan Manavgat Yangınındaki Canlarımıza Yardım Eli