in

Türkiye’deki Yaşam Hakkı Savunucuları Nero için Adaleti ABD’de Buldu

İstanbul Sarıyer’de Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin, komşusu kuyumcu Naci Şenocaklı’nın kızı Deniz Şenocaklı’nın köpeği ‘Nero’yu haneye tecavüz ederek silah ile öldürmüştü. Yaşam Hakkı Savunucuları, bu kan donduran olayı Alp Erkin’in genel müdür olduğu firmanın merkezine mail atarak aktardı. ABD’li firma Eaton ise açıklama yaparak Erkin’in bayiliğini iptal ettiklerini ve iş ilişkilerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı.

İstanbul Sarıyer’de Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin, komşusunun köpeği Nero’yu acımasızca öldürmüştü. Gözaltına alınan Erkin serbest bırakıldı. Kan donduran olay sonrası hayvan hakkı savunucuları Erkin’in çalıştığı şirketin ABD’deki genel merkezine Twitter’dan seslerini duyurmaya çalıştı.

Yaşam Hakkına Saygı Derneği, İngilizce bir metin hazırlayarak yaşanan korkunç olayı şirketin genel müdürlüğüne mail attı. Bugün Eaton şirketinden yapılan açıklamaya göre; Alp Erkin’in bayiliği iptal edildi.

Yaşam Hakkına Saygı Derneği Başkanı Özgün Öztürk kararı şöyle yorumladı”Nero’nun başına gelenler kanımızı dondurdu. Tüm Türkiye ayağa kalktı. Başka ne yapabiliriz diye düşününce çalıştığı firmanın merkezine mail atmaya karar verdik. Tüm Türkiye’yle de örnek maili paylaştık. Dün mail duyurusu yaptık. Yüzlerce iyi insan Nero için mail attı. Henüz 24 saat olmadan da firma kendileriyle iş ilişkilerini sonlandırma kararı aldıklarını kamuoyuna açıkladı. Mailleriyle Nero için çabalayan tüm iyi insanlara teşekkür ederiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAYDİ

Doğayı ve Hayvanları Koruyacak Olan ‘HAYDİ’ Mobil Marketlerde Yerini Aldı

Yavru Köpek Kendisini Tedavi Edenleri Bırakamayınca Belediye Personeli Sahiplendi 1

Yavru Köpek Kendisini Tedavi Edenleri Bırakamayınca, Belediye Personeli Sahiplendi