in

Türkiye’de Görülmeyen Siyah Kuğu Bodrumluları Heyecanlandırdı

Bodrum sahilinde, bitkin halde görülen siyah kuğu, Türkiye’de bulunmayan cins olduğu belirlenince, tedaviye alınması için yakalanmaya çalışıldı

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde, sahil kenarında, dün akşam saatlerinde dolaşanlar, kıyıda siyah kuğu gördü. Kuğuyu bir süre cep telefonlarının kameralarıyla görüntüleyenler, daha sonra bitkin görünen hayvanın fotoğraflarını Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile paylaştı.

bodrumda siyah kugu heyecani 7152 dhaphoto3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

AKUT ekibi, kendilerine gönderilen görüntüleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne iletti. Şeflik tarafından incelenen görüntüler üzerine siyah kuğunun, Türkiye’de bulunmayan cins olduğu ortaya çıktı. Kuğunun yakalanması için AKUT ekibinden destek istendi. Çalışmalar, saat 00.00’da, siyah kuğunun son görüldüğü yer olan Bitez sahilinde başlatıldı. AKUT’tan 8   kişilik ekip, kuğuyu aramaya başladı. Yapılan çalışmalar sonuçsuz kalınca, aramalar sonlandırıldı.

bodrumda siyah kugu heyecani 7152 dhaphoto2

Akut Ekip Lideri Sadettin Uslu, “Siyah kuğu için gelecek ihbarları değerlendireceğiz. Vatandaşlarımızın görüp, bilgi verdiği takdirde, kuğuyu koruma altına alıp, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne ileteceğiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üniversiteliler Hayvan Hakları için Podyuma Çıktıöç

Üniversiteliler Hayvan Hakları için Podyuma Çıktı

Punkçı Kaplumbağanın Nesli Tehdit Altındaöç

Punkçı Kaplumbağanın Nesli Tehdit Altında