in ,

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu Gençlerin Bayramını Kutladı

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Türk milletinin ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

TVHB Başkanı Eroğlu, 19 Mayıs 1919’un bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adım ve tarihin adıdır. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu yeni kuşaklara aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir.” ifadelerini kullandı.

Turkiye Veteriner Hekimler Birligi Merkez Konseyi Baskani Ali Eroglu Genclerin Bayramini Kutladi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Yüce Milletimizin ve Gençlerimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutluyorum.”

TVHB Başkanı Eroğlu yayımladığı mesajda şunları kaydetti: “Bu tarihte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla oluşan Milli Mücadele ruhu, yakılan bağımsızlık meşalesi kısa sürede tüm yurda yayılarak, bir milletin direniş destanına dönüşmüştür. 19 Mayıs 1919 tarihi Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız’ sözüyle gençliğe olan güvenini, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. Atatürk’ün bu tarihi, Türk Gençliği’ne armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle 102. yılında, Yüce Milletimizin ve gençlerimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gençlerimize başarılar diliyoruz.” Eroğlu, Türkiye için bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatani görevini yaptıkları sırada şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitleri sonsuz rahmet, minnet ve saygıyla andığını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Angut Ailesi Denizli Sokaklarinda Kayboldu

Angut Ailesi Denizli Sokaklarında Kayboldu

Bu Topraklarda Yasadigina Inanamayacaginiz 13 Hayvan 100

Bu Topraklarda Yaşadığına İnanamayacağınız 13 Hayvan