in ,

Türkiye Tam Kapanma Sürecinde Sokak Hayvanlarını Unutmadı

17 günlük tam kapanmaya giren Türkiye’de sokak hayvanları unutulmadı. Belediyeler, jandarma ve polis ekipleri gibi pek çok kurum ve kuruluş sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oldu.

Türkiye Covid-19 ile mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanmaya girdi. 17 Mayıs 2021 saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanmada vatandaşların mağdur olmaması için gerekli tüm tedbirler alınırken, sokak hayvanları da unutulmadı. Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için Türkiye’deki birçok belediye, zabıta, jandarma ve polis ekipleri ayrıca birçok gönüllü de hayvanların ihtiyaçlarının giderilmesi için görev aldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, park ve yeşil alanlara mama bırakıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca sokak hayvanları için koyduğu su kaplarını da düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmiyor.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi scaled

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Ekipleri, ilçe genelindeki park ve bahçelere giderek mama ve su bıraktı. Sokak hayvanlarının tam kapanma günlerinde aç ve susuz kalmaması için, kedi ve köpekleri unutmayan polisler duyarlılık örneği gösterdi.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 2 1

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Bürosu ekipleri tarafından şehrin farklı noktalarına su, mama ve değişik yiyecekler bırakıldı. Kentte sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşayıp yiyecek ve içecek bulmakta zorlandığı alanlarda yapılan dağıtımlar esnasında polis ekipleri karşılaştıkları kedi, köpek gibi sokak hayvanlarıyla yakından ilgilenerek sevgi ve şefkat gösterdi.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 3 1

Jandarma ekipleri, Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği (YAKORDER) iş birliğinde yaptıkları çalışmada Yeşilköy Atatürk Parkı ve Numune Evler Mahallesi Cevdet Çakmur Caddesi sahil bölgesindeki sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama, parktaki kuşlar için ağaçların altına yem bıraktı
YAKORDER Başkanı Mustafa Özer, jandarma ekiplerine yaptıkları çalışma dolayısıyla teşekkür ederek, herkesin özellikle kısıtlama günlerinde yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarına sahip çıkmasını istedi.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 11

Doğada yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarının durumuna kayıtsız kalmayan Yozgat Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği Ekipleri, gönüllü hayvan dostları ve diğer resmi kurum görevlileri “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız” sloganıyla hareket ederek tam kapanma sürecinde sokak hayvanlarının beslenmesini sağladı.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 4 1

Toroslar Belediyesi, tam kapanma sürecinde de sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye görevlileri, sokak hayvanları için her gün besleme odaklarına taze mama ve su bırakıyor.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 5 1

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından şehrin farklı noktalarına su, mama ve değişik yiyecekler bırakıldı. Kentte sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşayıp yiyecek ve içecek bulmakta zorlandığı alanlarda yapılan dağıtımlar esnasında jandarma ekipleri karşılaştıkları kedi, köpek gibi sokak hayvanlarıyla yakından ilgilenerek şefkat gösterdi.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 6 1

Tunceli‘de vefa sosyal destek ekipleri, kısıtlamalar nedeniyle yeterli yiyecek bulamayan sokak hayvanları için çalışma yürütüyor. Emniyet ve Jandarma personellerinin de yer aldığı ekipler, belirlenen bölgelerde hayvanlar için mama ve su bırakarak ihtiyaçlarını karşılıyor.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 7 1

Sahipsiz hayvanlara sahip çıkılması ve onların beslenmesi noktasında hayvanseverler ve gönüllü vatandaşlarla işbirliğine giden Bursa Büyükşehir Belediyesi, son bir yıl içinde de sokak hayvanları için 130 ton mama dağıtımı, 400 adet kulübe, 150 adet suluk ve 70 adet büyük mamamatik ile 950 ayrı noktada da besleme çalışmaları yaptı.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 7 3

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma sürecinde boşalan cadde, sokak ve meydanları yuva bilen “Can Dostları” unutmadı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, “Her Can Bize Emanet” şiarıyla Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde sokak hayvanların beslenme odaklarına mama bıraktı.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 8 1

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri, sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarını unutmadı. Kentin farklı noktalarına mama ve su koyan polisler, kuşlara da yem attı.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 9 1

Uşak’ta Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) polis ekipleri ve asayiş şubeye bağlı resmi ekipler korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlamanın başlamasıyla birlikte, gece saatlerinde sokakta yaşayan sokak hayvanlarını besledi.

Turkiye Tam Kapanma Surecinde Sokak Hayvanlarini Unutmadi 10 1 scaled

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelli ve Yardima Muhtac Kedilere Annelik Yapiyor

Engelli ve Yardıma Muhtaç Kedilere Annelik Yapıyor

Suya Karisan Asit Baliklarin Olumune Neden Oldu

Suya Karışan Asit Balıkların Ölümüne Neden Oldu