in

Türkbükü’nde Sokak Hayvanları Zehirlenerek Öldürülüyor

Bodrum’un tatil cenneti mahallesi Göltürkbükü’nde 2 aydır hayvanlar zehirlenerek öldürülüyor. Bölge halkının tepki gösterdiği bu katliama mahalleni imamı da sessiz kalmadı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü’nde son 2 aydır hayvanlar zehirlenerek öldürülüyor. Kim ya da kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen katliamda şimdiye kadar sahipli, sahipsiz 30 sokak hayvanı hayatını kaybettti.

Türkbükünde Sokak Hayvanları Zehirlenerek Öldürülüyor2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dün gece ise  3 sahipli köpek zehirlendi. Köpeklerden 2’si hayatını kayberken Balıkçı isimli köpek ise veterine kliniğinde tedavi altına alındı . Mahalle sakinleri vahşete tepki gösterirken Türkbükü cami imamı da vahşete camiden anons yaparak tepki gösterdi ve uyarılarda bulundu. Cami imamı anonsunda “”Önemli duyuru, köyümüzde sahipli ve sahipsiz köpekler zehirlenerek öldürülmektedir. Bu sebeple sahipli hayvanların sokağa bırakılmaması, sahipli- sahipsiz tüm hayvanlarımızın bu vahşete karşı halkımız tarafından korunmasını ve dikkatli olunmasını rica ediyoruz. Lütfen, bu vahşete tanık olanlar ilgili makamlara şikayette bulunsunlar.”dedi.

View this post on Instagram

A post shared by Türkbükü Patileri (@turkbukupatileri) on

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaşanan katliama tepki gösterirken, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerinin konuyla ilgili çalışma başlattığını duyurdu. Vatandaşlardan sokak hayvanlarına sahip çıkmalarını isteyen Aras, ihbar ve acil müdahale için 444 00 48 numaralı telefonu armalarını belirtti.

Bölgedeki hayvan hakkı savunucuları konuyla ilgili Jandarma ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iğdırdan Göç Etmeyen Leylekler Kar Yağışı Altında Kaldıöç

Iğdır’dan Göç Etmeyen Leylekler Kar Yağışı Altında Kaldı

tilki kars

Kars’ta Tilkilerin Yiyecek Bulma Mücadelesi