in

Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı: ”Ankara’da Hayvanat Bahçesi Olması Gerekir”

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanı Talat Gözet tepki çekecek nir açıklama yaptı. Gözet “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir tane hayvanat bahçesi olmalı”dedi..

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanı Talat Gözet Haber Ankara‘ya verdiği röportajda tepki çekecek açıklamalarda bulundu. Sokak hayvanlarının bir sorun olduğunu dile getiren Gözet, Ankaraya da bir hayvanat bahçesi yapılması önersinde bulundu.

Talat Gözetöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İşte Gözet’in açıklamsından kesitler:

Sokak hayvanları ciddi olarak Türkiye’nin bir problemidir. Bizim Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak bu sorunu tek başımıza çözmemiz mümkün değildir.

Sokakta başı boş gezen hayvanın hem kuduz bulaştırma riski var hem de psikolojik olarak bir takım sıkıntılara yol açıyor. Okula giden küçük çocuklar, camiye giden yaşlı amcalar… Bu konuya çözüm bulmak için biz Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak her göreve hazırız. İnşallah önümüzdeki dönemde, gelişmiş ülkelerdeki gibi Türkiye bu sorunu çözer. Bir vatandaşın kuduz bir hayvan tarafından ısırılması bize yakışmaz.”

“Ankara’da Hayvanat Bahçesi Olmalı”

“Burası Başkent. Ülkemizin de ikinci büyük kenti. Özellikle orta kesim ve memurların yaşadığı bir şehir. Böyle bir yerde hayvanat bahçesinin olmaması doğru değil. Artık betonlaştı her taraf. Çocukların hayvanları tanıması ve hayvan sevgisini yakalamaları için güzel bir yer. Hayvanat bahçeleri kapandıktan sonra insanlar evlerinde kedi köpek beslemeye başladı.”

“Bence Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir tane hayvanat bahçesi olmalı. Buradan özellikle belediye yetkililerine sesleniyorum. Çocuklarımızın hayvanları görebileceği, sevebileceği, tanıyabileceği bir hayvanat bahçesinin olması gerekir. Bu konuda biz de Birlik olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Hayvan hakkı savunucuları doğasından koparılan hayvanların hapsedildiği hayvanat bahçelerinin kapatılması, kedi ve köpekelerin sokaklarda huzurla yaşaması için mücade ederken, Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanının yaptığı bu açıklama çokça tepki toplayacağa benziyor.  Bir çocuğun hayvan sevgisini, insanoğlunun merakı için kafeslere kapatılan hayvanlarla dolu hayvanat bahçelerinde öğreneceğini hiç sanmıyoruz. Çocuklarımız hayvan sevgisinin en saf halini gelişmiş ülke olmayı sokaktaki hayvanları yok etmek olarak algılayan zihniyete inat, sokağındaki hayvanı besleyerek öğrenebilir.

Talat Gözet daha önce de, Kurban Bayramında kaçan boğayı satın aldığı için Haluk Levent’i şov yapmakla suçlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sirkte Çalıştırılan Kaplan Gösteri Sırasında Krize Girdiöç

Sirkte Çalıştırılan Kaplan, Gösteri Sırasında Krize Girdi

Türkiyede İlk Kez İnegölde Görülen Tırtıl İncelemeye Alındıöç

Türkiye’de İlk Kez İnegöl’de Görülen Tırtıl İncelemeye Alındı