in ,

Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması ‘Aras’

Antalya’da tarihi saat kulesi yanında bulunan 60’a yakın kedi, Antalya’nın turizmdeki tanıtımına katkıda bulunuyor. Kedileri koruma görevini ise Aras isimli köpek yerine getiriyor.

Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) tarafından tarihi saat kulesi yanında kurulan kedi evindeki sevimli hayvanlar, Antalya’nın turizmdeki tanıtımına katkı sağlıyor.

Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması 'Aras'

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşların sokakta bulup getirdikleri sahipsiz kedilerin, yine hayvansever yerli ve yabancı turistler bağışta bulunarak beslenmesi sağlanıyor. Ücretsiz sahiplendirmenin de yapıldığı kedi evinde bağış yapan yerli ve yabancı turistlere ise çeşitli hediyeler ve Antalya’nın turistik bölgelerinin yer aldığı kart postal ile haritalar ücretsiz veriliyor.

Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması 'Aras'

60’a yakın kedinin gece gündüz bekçiliğini ise Aras isminde Golden cinsi bir köpek yapıyor. Dışarıdan gelen tehditlere karşı kendini siper edip kedileri koruyan Aras, gönüllü olarak çalıştığı kedi evinde kendi hemcinslerinin karnının doymasına katkı sağlıyor.

Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması 'Aras'

Aras’ın yaka kartındaki ‘Gönüllü’ yazısını gören yerli ve yabancı turistler, direk bağış kutusuna yönelerek, kedi ve köpekler için bağışta bulunuyor.

 

Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması 'Aras'

Bağışı gerçekleştiren hayvanseverler, hazırda bulunan mamaları da alarak sahipsiz kedi ve köpeklerin bakımında kullanılmak üzere oluşturulan standa bırakıyor.Turizm Elçisi Kedilerin Sevimli Koruması 'Aras'

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tankerden Sızan Petrol Bir Köpeğin Ölümüne Neden Oluyorduöç

Tankerden Sızan Petrol, Bir Köpeğin Ölümüne Neden Oluyordu!

Gerçek Fotoğraflardan Resmedilen Birbirinden Eğlenceli Kedi Çizimleriöç

Gerçek Fotoğraflardan Resmedilen Birbirinden Eğlenceli Kedi Çizimleri