in

Turistlerden 1,5 Ton Mama Bağışı

KALEDER’in turistlere harita ve kartpostal dağıtımı yapılan standına bugüne kadar sokak hayvanları için 1,5 ton mama bağışı yapıldı. Hedef 2,5 ton olarak belirlendi.

kaleder-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği’nin (KALEDER) kente gelen turistlere tanıtım ve informasyon hizmet noktası olarak Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standı, zaman içerisinde sokak hayvanları için yardımların adresi oldu. Turistlere ücretsiz harita ve kartpostal dağıtılan standta aynı zamanda sokak hayvanları için mama bağışı toplanıyor ve acil durumlarda tedavi masrafları karşılanıyor.

kaleder-ajanimo1

KALEDER Başkanı Hasan Kilit, standta turistlerden bugüne kadar sokak hayvanları için 1500 kilogramı geçen kuru mama bağışı toplandığını açıkladı. Toplamda 63 bin turiste de ücretsiz kartpostal, harita ve magnet dağıtımı yapıldığını dile getiren Kilit, 2016 hedefinin 100 bin turiste kartpostal ve harita dağıtmak ve 2500 kilogram mama bağışı toplamak olduğunu açıkladı.

Standla ilgili projeyi, Avrupa Birliği’ne de sunduklarını açıklayan KALEDER Başkanı Hasan Kilit, bunun kabul edilmesi halinde tüm belediyeler ile işbirliği yaparak çalışmaların genişletileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

savcı ajanimo1

Cumhuriyet Savcısından Hayvan Barınağına Destek

yılan ajanimo3

Yaban Hayatı Uzmanından “Yılanları Öldürmeyelim” Uyarısı