in ,

Tunca Nehri’ne düşen kedi yavrusu, kurtarma ekiplerinden korkup yüzerek kıyıya çıktı

Edirne’de Tunca Nehri’nin ortasındaki adacıkta mahsur kalan kedi yavrusu, kendisini kurtarmak için gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinden korkup yüzerek kıyıya çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay, Edirne Tunca Nehri Köprüsü’nde yaşandı. Nehirde mahsur kalan kedi köprünün üzerinden yaya olarak geçen vatandaşların fark etmesi ile durum AFAD ve itfaiye ekiplerine bildirildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler mahsur kalan yavru kediyi kurtarmak için seferber oldu. AFAD personeli kediyi kurtarmak için Tunca Köprüsü’nden halatla sarkarak nehre indi.

Kedi ,kurtarma ekiplerinden korkup yüzerek kıyıya çıktı

Nehre inen kurtarma personeli kediye yaklaşınca kedi korkarak suya girdi. Suda bir süre yüzen kedi akıntıyla beraber nehir kıyısına çıkmayı başardı.

Kedi kurtarma operasyonunu vatandaşlar ise Tunca Köprüsü üzerinden film gibi izledi.

Fotoğraf: AA

‘Kedinin mahsur kaldığını gördük’

Arkadaşlarla gezmek için geldiğini ifade eden Fırat Deniz, köprüden geçerken yavru kedinin mahsur kaldığını gördüğünü belirterek, ”Kedinin mahsur kaldığını görünce itfaiyeyi aradık, itfaiye ekipleri araç ile nehre giremeyeceklerini belirtilip konuyu AFAD ekiplerine bildirdiklerini söyledi. Kedinin köprüden aşağıya düştüğünü düşünüyorum” dedi. Vatandaşlardan Buse Çelen ise, “Yavru kedi suya düşmüş. Duyarlı vatandaşlarımız ekipleri aradı, ekiplerin kediyi kurtarmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kedinin kıyıya çıkmasıyla ekipler bölgeden ayrıldı.

Ceylan Ertem: 20 yıldır hayvan dostlarımı yemiyorum

Belediyenin barınağına gönderilen köpek 1 saat sonra kayboldu