in

Tüm Tepkilere Rağmen Yulin Katliamı Bu Sene de Başladı: Çin’den İlk Görüntüler!

Çin’in Yulin şehrinde 10 gün sürecek olan köpek eti festivali bu hafta sonu başladı. Hayvan hakkı savunucularının tüm tepkilerine rağmen köpek katliamı durdurulamıyor.

Her sene binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan ve 10 gün süren sözde festival kapsamında birçok kültürde evcil hayvan olarak kabul edilen köpeklerin küçük kafeslere konularak öldürülmesi tepki çekiyordu. Tüm tepkilere rağmen Yukin köpek katliamı bu sene de başladı.

Uluslararası hayvan hakları sivil toplum örgütü Humane Society International üyesi Peter Li, Yulin’de her sene yapılan bu etkinliğin Covid-19 salgını akabinde son bulacağını umduklarını belirterek, “Yulin’de görmeye alıştığımız manzaraların değişeceğine inanıyorum. Sadece hayvan hakları açısından değil, insanların sağlığı açısından da bu çok önemli. Toplu şekilde köpeklerin kesilip festival kapsamında lokantalarda tüketilmesi ve ticaretinin yapılması halk sağlığı açısından büyük risk taşıyor.” diye konuştu.

Hayvan hakları aktivisti Cang Çiyençiyen (Zhang Qianqian) ise cumartesi günü başlayan festival için Yulin’e gittiğini, köpek eti satan esnaf ve iş insanlarıyla yaptıkları görüşme doğrultusunda gelecekte söz konusu festivalin yasaklanacağını düşündükleri değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanının Çöpe Attıpı Balık Konservesini Yalamak İsterken Canından Oluyorduöç

İnsanının Çöpe Attıpı Balık Konservesini Yalamak İsterken Canından Oluyordu

uçak köpek

Bu Uçakta 38’i Ölü, 500 Köpek Bulundu