in

Tüm Parasını ve Yaşam Enerjisini Darülaceze Kedilerine Harcayan 86 Yaşındaki Ahmet Adil Amca

Darülaceze kedilerinin meleği Ahmet Adil amca ile tanışmaya ne dersiniz?

Bundan birkaç yıl önce soğuk bir kış günü Ahmet Adil amcanın Darülaceze bahçesinde kedileri beslerken çekilen görüntüsü, hayvan hakkı savuncusu Müge Aykanat’ın dikkatini çekmiş. Ahmet Adil amcanın mamaya ihtiyacı olduğunu duyan Aykanat, Darülaceze’ye giderek Ahmet Adil amca ile tanışmış. O günden beri de elinden geldiğince Ahmet Adil amcaya mama yardımında bulunmaya çalışıyor. Biz de Ahmet Adil amcanın hikayesini Müge Aykanat aracılığıyla öğrendik ve düştük Darülaceze yollarına.

Darülaceze’de Ahmet Adil amca ile tanıştık ve ondan Darülaceze’nin kedilerini dinledik. Biz Ahmet Adil amca’yı çok sevdik, umarız siz de çok seversiniz.☺️

Hadi Ahmet Adil amcayı tanıyalım

Ahmet Adil amcayı kendi anlatımı ile tanımak için videoyu izleyin ?

Ahmet Adil Gökçe 6 senedir Darülaceze’de yaşıyor. 86 yaşındaki Ahmet Adil amca Darülaceze bahçesinde yaşayan kediler ile ilgilenen tek sakin. Hatta öyle ki  Darülaceze’de ‘Kedici Ahmet’ olarak tanınıyor.

Sadece kedileri değil Darülaceze bahçesindeki kuşları da besleyen Ahmet Adil amca, yönetim tarafından ödüllendirilmiş. 20 senedir kedileri besleyen Ahmet Adil amca Darülaceze’ye yerleşmeden önce yaşadığı Fatih’te de sokak hayvanlarına sahip çıkıyormuş. Tüm esnaf tarafından tanınan Ahmet Adil amca, sabah erken saatlerde balık haline giderek sokak hayvanları için balık alıyormuş.

Ahmet Adil amca 500 TL  olan emekli maaşının tümünü Darülaceze bahçesindeki kediler ve kuşlar için harcıyor. Bir hayırsever, Ahmet Adil amcaya hayvanları beslemesi için her ay 200 TL gönderiyor. Tüm parasını ve enerjisini Darülaceze bahçesindeki hayvanlara adayan Ahmet Adil amcaya destek olmak için elinize küçük bir paket mama alıp onu ziyarete gidebilirsiniz. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

şempanzeöç

Ş Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

Ayağı kırık atla hurda toplayan kişiye vatandaş tepkisiöç

Ayağı Kırık Halde Çalıştırılan Ata Haluk Levent Sahip Çıktı