in ,

TSK’dan Yavru Kediyi İşkence ile Öldüren Askere Disiplin Koğuşu Cezası

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Erzincan Orduevi nizamiyesinde yavru bir kediye işkence yaparak öldüren asker Taner H.’ye disiplin cezası verildiğini duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Erzincan Orduevi’nde kediye eziyet eden askere disiplin cezası verildiğini açıkladı. TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, 3 Aralık tarihinde Erzincan Orduevi’nde meydana gelen ve sosyal medyada yer alan olayla ilgili olarak yapılan incelemenin sonuçlandığı bildirildi. 3’üncü Ordu Komutanlığı Disiplin Kurulu tarafından olaya neden olan personele 6413 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu kapsamında uygun disiplin cezası verildiği, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın ise devam ettiği belirtildi.

erzincanorduevikediyeiskence 11

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

6413 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu

6413 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu gereğince verilecek disiplin cezası Çarşı iznine çıkmama veya DİSKO diye tabir edilen oda hapsi cezası olarak uygulanacak… Muhabere Er Taner H. Disiplin kuruluna sevk edilmediği için askerlikten men cezası almayacak.

Screen Shot 2017 12 04 at 22.22.26

Uygulanan cezalarda izinsizlik, ilave hizmet yükleme ve oda hapsi cezaları disiplin amirleri tarafından; hizmetten men cezası ise disiplin kurulları tarafından verilir.

erzincanorduevikediyeiskence 12

TSK tarafından yapılan açıklamada yapan şahsın adının geçmemesi kafaları karıştırdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erzincanorduevikediyeiskence 2

Erzincan’daki Cani Tabi ki Serbest Bırakıldı

erzincanorduevikediyeiskence 2

Erzincan Hakiminden Tarihi Adım: Sahipsiz Hayvanlar için Anayasa Mahkemesine Başvuracak