in

Trafik Kazasında Felç Kalan Köpeğe Yürüteç Takıldı

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde otomobilin çarpması sonucu arka ayakları felç kalan 2,5 yaşındaki ’Carlos’ isimli Pinçer cinsi köpeğe yürüteç takıldı.

yürütec1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçe merkezinde geçen ay sokakta oynayan Carlos’a bir otomobil çarptı. Otomobilin çarpmasıyla yaralanan köpek, Zonguldak Veteriner Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındı. Çekilen röntgende köpeğin omuriliğinde kırıklar ve belden aşağısının felç olduğu tespit edildi. Arka ayaklarının felç kalması sebebiyle köpeğin tekrar yürüyebilmesi için özel yürüteç siparişi verildi. Yaklaşık 1 aydır yürüyemeyen Carlos, beline bağlanan yürüteçle hareket etmeye başladı.

Veteriner hekim Önder Alkan, Carlos’un geçirdiği trafik kazasının ardından yaşama tutunması için çaba gösterdiklerini söyledi. Köpeğin felç dışında herhangi bir sağlık problemi olmadığını anlatan

Veteriner hekim Alkan, şöyle konuştu: “Bir daha kendi başına yürüme şansı yok. Fakat insanlar nasıl tekerlekli sandalye ile yürüyorsa bu köpeği de yürüteçle yürüteceğiz. Ömrünün geri kalan kısmını bu şekilde tamamlayacak. Bu şekilde trafik kazası geçirmiş hayvanlara bir örnek olması açısından önemli bir olay. Çünkü bu tür hayvanlar ötenazi yapılıyor. Fizik tedavisi devam edecek. Ardından sahibine teslim edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fokizmir3

İzmir’deki Plaja Akdeniz Foku Ziyareti

manastır1

Belçika’da Yarasalar Averbode Manastırı’nda Korunacak