in

Trafik Kazası Geçiren Kadının Hayatını Kurtaran Kahraman Köpek

Trafik kazası geçiren kadın bir köpek sayesinde yaşama tutundu.

Güney Georgia’da yaşayan Shannon eşiyle tartıştıktan sonra aracıyla dışarı çıktı. Aşırı hız yüzünden kaza yapan kadın yakınlardaki bir alana uçtu.  Shannon bilinçsizce orada yatıyordu. Diğer sürücülerin onu görmesi imkansızdı. Bir anlığına bilinci yerine geldi ve yanında büyük bir köpek gördü.
Trafik Kazası Geçiren Kadının Hayatını Kurtaran Kahraman Köpek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Shannon daha sonradan arka camdan fırladığında hissettiği acıyı hatırladığını ifade etti. Bagajın üstünde bilinçsiz halde yatan kadının kanaması vardı. Bilinci yerine geldiğinde muhtemelen öleceğini düşündü.
Shannon, Heroes Among Us’a “Suratım ve burnum kanıyordu. Birden bir gölge farkettim. Büyük bir gölgeydi bu” şeklinde konuştu.
Trafik Kazası Geçiren Kadının Hayatını Kurtaran Kahraman Köpek
Shannon’ın daha sonradan Hero ismini vereceği köpek kadının suratını yalamaya başladı.
Ancak hikâye bununla da bitmedi. Hero, Shannon suratındaki kanları temizledikten sonra kadını diğer sürücülerin görebileceği bir yere kadar sürüklemeyi başardı.
36 yaşındaki kadın, “Bu köpek hayatımı kurtardı. İnanılmaz bir hayvan. Eğer orada olmasaydı muhtemelen ben de bugün burada olamayacaktım. Bunu samimi bir şekilde söylüyorum. Ölebilirdim. Ölmem işten bile değildi. Hayatta kaldığım için köpeğe minnettarım” dedi.
Trafik Kazası Geçiren Kadının Hayatını Kurtaran Kahraman Köpek
Hero’nun Shannon’ın yol kenarına sürüklemesi sayesinde yoldan geçen sürücüler kadını farkettiler ve hastaneye yetiştirdiler. Hero meğerse sokak köpeğiymiş. Humane Society’nin barınağına götürülen köpek daha sonra Heidy Drawdy isimli bir hayvansever tarafından sahiplenildi.
Hero daha sonradan arama kurtarma köpeği olarak eğitildi ve harika işler çıkardı.
Shannon son olarak, “Hiçbir eğitimi olmamasına rağmen hayatımı kurtardı. Eğitimini tamamladıktan sonra onlarca kişinin hayatını kurtaracağına inanıyorum. Ona, ‘Benim her daim kahramanım olacaksın’ diye fısıldadım” dedi.
Kaynak: Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vanda üniversite öğrencisi Tülay Erdönmezöç

Ayı Yavrusu ‘Bivan’a Veterinerlik Öğrencileri Annelik Yapıyor

Loong Dum öç

Kendi Açken Kedilerinin Karnı Doysun Diye Çalışan Evsiz Adam