in

Trafik Kazalarına Karşı İneklerin Boynuzlarına Fosforlu Bant Uygulaması

Hindistan’da ineklerin kutsal kabul edildiğinden caddelerde özgürce dolaştığını bilmeyen yoktur. Bu özgürlükleri geceleri fark edilmediğinden birçok ölümlü trafik kazalarına da sebep oluyor.

inek2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hindistan’da kutsal kabul edilen ineklerin ülkenin sokaklarında özgürce dolaşması ya da uzanıp yatmaları sebebiyle araç trafiğinde kaos yaratması yeni bir durum değil. Bütün dünya tarafından gündüzleri yaşanan bu trafik keşmekeşi bilinse de geceleri yaşanan kazalardan haberdar değildik.

inek3

Geceleri trafikte araçlar tarafından fark edilemeyen ineklerin birçok trafik kazasında canını yitirmesi ve kazaya karışan araçlardaki insanların da hayatlarını tehlikeye atması Hindistan’da yetkilileri harekete geçirdi. Son zamanlarda bu sebeplerle yaşanan kazaların sayısındaki artış yetkililerin sorunun çözümü için basit ama ilginç bir yöntem geliştirmesine neden oldu.

inek1

İneklerin boynuzlarına bağlanan fosforlu bantlar sayesinde geceleri araçlar tarafından fark edilerek bu uygulamanın kazaların azalmasına yarayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Mirror

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpekgünü

Köpek Üretim Çiftliklerine Dikkat Çeken Kampanya: Yavru Köpekler Nereden Gelir?