in

Trabzon’daki Zehirli Katliam Yargıya Taşındı!

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban zehirlenerek öldüren hayvanların başlayan hukuk sürecinde takipçisi olacaklarını açıkladı.

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, Akçaabat’ın Söğütlü Mahallesi’nde 8 köpek ve 2 kedinin zehirli etle öldürülmesiyle başlayan hukuk sürecinin takipçisi olacaklarını açıkladı. Yapılan katliamı “alçaklık” olarak değerlendiren Kurban “Bu hayvanın zaafından faydalanıp onu zehirleyerek öldürmek, onu kandırmak bana çok alçakça geliyor.” dedi.

trabzon daki katliam yargiya tasindi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konunun yargıya taşındığını belirten Kurban “Konu şu an yargıda. Savcılık incelemesini başlattı. Bu çok alçakça bir şey. Bu hayvan aç. Bu hayvanın zaafından faydalanıp onu zehirleyerek öldürmek, onu kandırmak bana çok alçakça geliyor. Bu durum bizim ağrımıza gidiyor. Ayrıca öldürülen köpekler arasında yavru ve annesi var.” diye konuştu.

Kurban açıklamasına şöyle devam etti: “Bir diğer hususu da belirtmek gerekir. Hayvanlar zararsızdır, bizimle yaşamalarında ne kusur var? Ama diyelim ki istemiyorsunuz, bu şartlarda zehirlemek de kesinlikle çözüm değil. Bir bölgede yaşayan köpekler, o bölgenin hâkimidirler. Oraya başka hayvan girmesini engellerler. Ama şimdi o alan boş kaldı. Bu hayvanların yerine daha fazlası ve üstelik kısır olmayan hayvanlar gelecek. O öldürülen hayvanların bir kısmı belediye tarafından kısırlaştırılmıştı.” dedi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. İnsan hayatına-haklarına değer olmayan bir ülkede , Hayvan hakları diye bir gerçek de olamaz !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

terkedilenkopek6aysahibinibekledi

Terk edildiğinden Haberi Olmayan Köpek, 6 Aydır Sahibini Bekliyor

Rusyadaki Gaz Patlaması Faciasından 48 Saat Sonra Bir Kedi ve Muhabbet Kuşu Sağ Olarak Kurtarıldıöç

Rusya’daki Gaz Patlaması Faciasından 48 Saat Sonra Bir Kedi ve Muhabbet Kuşu Sağ Olarak Kurtarıldı