in

Trabzon’da Belediye İşçisi, Buz Tutan Göletten Kuğuları Kurtardı

Zağnos Vadisi Parkı’nda donan gölette mahsur kalan 2 kuğu belediye çalışanının yoğun çabaları sayesinde kurtarıldı.

Son yılların en ağır geçen kışının yaşandığı Doğu Karadeniz’de, kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken yürekleri ısıtan görüntüleri de beraberinde getirdi. Daha önce Giresun’da montunu soğukta üşüyen yavru köpeğe veren belediye işçisi ve Yeni Doğum yapan keçiyi sırtında taşıyan Rizeli Hamdu Sena‘dan sonra, şimdi de Trabzon’da bir belediye işçisinin donmuş gölette kuğuları kurtarması iyiliğin bulaşıcı olduğunu hepimize gösterdi…

trabzondagolettemahsurkalankugu-10

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Son 60 yılın en fazla karın yağdığı, sahilde ilk kez kar yüksekliğinin 66 santimetre, yüksek kesimlerde ise 1,5-2 metre ölçüldüğü kentte, Zağnos Vadisi Parkı’nda donan göletteki 2 kuğuyu kurtarmaya çalışan belediye çalışanının çabası dikkati çekti.

trabzondagolettemahsurkalankugu-9

Soğuk hava ve kar sebebiyle yüzeyi donan göletteki 2 kuğuyu kurtarmaya çalışan iki Trabzon Büyükşehir Belediyesi işçisi, kürekle buzlu yüzeyi kırarak hayvanlara ulaşmaya çalıştı.

trabzondagolettemahsurkalankugu-3

Bunda başarılı olamayan işçilerden biri tulum giyerek buzlu gölete girdi. Gölette güçlükle ilerleyen işçi, kuğuları kıyıya çıkardı.

trabzondagolettemahsurkalankugu-5

Hayvanların ürkerek 60 santimetreyi aşkın karda kaçması karşısında belediye çalışanı, kar içinde bir süre kovaladığı kuğuları kucağına aldı. Kuğuları okşayarak yatıştıran işçi, ardından güvenli bir alana götürdü.

trabzondagolettemahsurkalankugu-8

İşçinin soğuğa ve kara aldırmadan kuğuları kurtarmak için verdiği mücadele, bir fotoğrafçının objektifine yansıdı.

trabzondagolettemahsurkalankugu-7

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, çok yoğun kar yağışının yaşandığı Trabzon’da çalışan personelin, sokakta kalan kedi, köpek ve kuşlar için çeşitli yerlere yiyecekler koyduğunu belirterek…

trabzondagolettemahsurkalankugu-6

“Sevgi dolu Trabzon’umuzda, buz tutan göldeki güzelliğin timsali kuğuların canını kurtarmak için buzlu suya girmekten tereddüt etmeyen çalışanlarımızla ve Trabzon’umuzla gurur duyuyorum.” dedi.

trabzondagolettemahsurkalankugu-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

balinamidesinden30noylonpoşet 2 1

Karaya Vuran Balinanın Midesinden 30 plastik Poşet Çıktı

afyonkarahisarda bir sahis kopegi kullandigi otomobilin aynasina 001

Afyonkarahisar’da Arabaya Bağladığı Köpeğe Kilometrelerce İşkence