in ,

Trabzon Belediyesi, Arhavi’nin Sakat ve Ameliyatlı 15 Canına Sahip Çıktı!

Artvin’in Arhavi ilçesinde meydana gelen sel felaketinde hayvan bakımevi yıkılan ilçedeki sahipsiz sokak hayvanları özel bir ekiple Trabzon’daki Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşanan sel felaketiyle Türkiye’de ilkler yaşanıyor. Yaşanan felakatlerde her şey insan için seferber edilirdi hayvanlar unutulurdu. İlk kez, yaşanan felaketin mağdurları arasında yer alan sokakataki evsiz hayvanların yardımına de koşuldu. Arhavili hayvanlar için arama kurtarma ekibi ve mama desteğinde bulunan Altınordu Belediyesi’nin ardından Trabzon Belediyesi’de Arhavi’nin sel mağduru hayvanlarına el uzattı.

Trabzon Belediyesi Arhavinin Sakat ve Ameliyatli 15 Canina Sahip Cikti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bakımevleri yıkılan sahipsiz hayvanlar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alındı. Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı uzman ekipler, olası bir afet durumunda kendini koruyamayacak durumda olan sakat ve ameliyatlı 15 sahipsiz canı Arhavi’den alarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi.

Trabzon Belediyesi Arhavinin Sakat ve Ameliyatli 15 Canina Sahip Cikti ajanimo

Engin Erkan: “Dar Günümüzde Uzanan Yardım Elini Daima Hatırlayacağız”

Arhavi’de sahipsiz hayvanlar için kurulan Nero Hayvan Bakımevi’nin yaşanan sel felaketinde yıkıldığını belirten Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan, “Yaşadığımız sel felaketi sürecince hayvan dostlarımızın da içini rahatlatacak bir şekilde bize yardım elini uzatan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. 15 canımızı geçici bir süre de olsa Trabzon’daki barınağa teslim ediyoruz. DSİ raporlarında 100 yılda bir görülen yağış miktarı olarak adlandırılan bir yağışa maruz kaldı Arhavi. Bu süreçte barınağın bulunduğu bölüm tamamen sel altında kaldı. Vatandaşlarımızdan can kaybımızın olmamasına şükrediyoruz ancak hayvanların barınağında 5 canımızı kaybettik. Bize kapılarını açan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum. Bize bu dar günümüzde uzatılan yardım elini unutmayacağız. İnşallah Trabzon’un hiçbir ilçesinde hiçbir mahallesinde böyle bir şey olmaz ancak şunun bilinmesini istiyorum Arhavi olarak her zaman orada olacağız” dedi.

Trabzon Belediyesi Arhavinin Sakat ve Ameliyatli 15 Canina Sahip Cikti2

“Onlara Çok İyi Bakacağız”

Nero Hayvan Bakımevi kurucularından Gamze Topuz da yaptığı açıklamada, “Çok zor günler geçiriyoruz. Öncelikle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na böylesine zor bir zamanda kapılarını bizlere açtığı ve hayvanlarımızın can güvenliklerini kontrol altına aldırdığı için çok teşekkür ediyorum. Herkese selam olsun iyi ki varsınız” şeklinde konuştu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Hiç merak etmeyin onlara çok iyi bakacağız Arhavi’de selden etkilenen dostlarımızı rehabilitasyon merkezimizde bir müddet misafir edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Arhavili Hayvanlara İlk Yardım Eli Altınordu Belediyesi’nden

Altınordu Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yaşanan felaketin mağduru olan hayvanların arama ve kurtarma çalışmalarına ekip gönderdi, mama desteği verildi. Yaşam hakkıa saygılı belediyecilik anlayışında, çıtayı yukarıya taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi ve kopeklerin yuttugu yabanci cisimler hayatlarini riske edebilir 2

Kedi ve Köpeklerin Yuttuğu Yabancı Cisimler Hayatlarını Riske Edebilir

Osmangazi Belediyesi Yasam Hakkina Saygili Belediyeciligi Goklere Cikardi

Osmangazi Belediyesi, Yaşam Hakkına Saygılı Belediyeciliği Göklere Çıkardı!