in

Tostos’un Evi de Canı da Kurtuldu

Yalova’da yaşayan bir vatandaşın ihbarı üzerine araç darbesine maruz kalan minik kaplumbağaya Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sahip çıktı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kliniğin adeta ilgi odağı olan minik kaplumbağaya “Tostos” ismini koydular. Tedavisini tamamlanmasının ardından tekrardan doğal hayatına bırakılacak olan Tostos böylelikle yeniden evine kavuştu.

Tostosun Evi de Canı da Kurtuldu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu “153 Çağrı Merkezi’ne iletilen ihbar doğrultusunda sokakta araç darbesiyle kabuğu kırılan minik kaplumbağayı hemen Haybulans Aracı ile ekiplerimiz aldı. Kaplumbağayı ilk aldığımız dakikalarda durumu çok kötüydü. Şuan durumu daha iyi ve ilaç tedavisine başladık. İlaç tedavisinin ardından kaplumbağamıza cerrahi müdahale ile kabuğunun düzeltilmesi sağlandı. Belli noktalarda yapıştırmaları yapıldı. Gerekli görülen noktalarda kemik çimentosu ile eksik bölgelerin tamamlanmasını sağladık. Koronavirüs nedeniyle evlerimizin kıymetini daha iyi anladık çünkü günlük hayatımızın önemli bir zamanını tamamen evimizde geçiriyoruz. Tostos’un da kabuğu aynı zamanda sıcak yuvası. Bugünün sloganı olan ‘Hayat Eve Sığar’ diyerek minik kaplumbağamızın da evini yeniden onardık. Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak müdahalede bulunduğumuz minik kaplumbağamızın adını da “Tostos” koyduk. Tostos artık doğada daha da mutlu yaşayacak” dedi.

Tostosun Evi de Canı da Kurtuldu 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokağa Terk Edilen 500 Köpeğe Sahip Çıkıyoröç

Sokağa Terk Edilen 500 Köpeğe Sahip Çıkıyor

su kabaklarından kuşlara yuva yaptılar

Su Kabaklarından Kuşlara Yuva Yapıp Parka Astılar