in

Tokatlı Davut ve Kocaman Ailesi

Tokat’taki sokak köpeklerinin Davut Ağabeyi, 26 yıldır varını yoğunu onlarla paylaşıyor. Tokat’ın kent merkezinde yaşayan 55 yaşındaki Davut Köksal Eker’in Yeniyurt Mahallesi’nde bulunan 12 dönümlük arazisinde birkaç köpekten oluşan ailesi zamanla büyüyünce babadan kalma 2 dönüm arsayı da onlar için satışa çıkardı.

Tokatlı-davut-ve-kocaman-ailesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Davut Köksal Eker, ilk önce arazisinde birkaç köpek beslerken daha sonra sokakta bulunan başıboş hayvanları toplayarak arazisinin etrafını da tahtalarla örerek onlarca köpeğe bakmaya devam etti. Hayvansever vatandaşlar ve belediyenin katkıları ile de sokak köpeklerine bakan Eker, şimdi ise arazisini satmaya çalışıyor.

“Sigarayı bıraktım, onlara harcadım”

tokat-davut-ajanimo-2

3 yıl önce maddi zorluklar yaşamaya başladığını kaydeden Eker, şöyle konuştu: “3.5 senedir sürekli tavuk, kemik aldığım yer var, sürekli veresiye yazdırdım. Borç birikti. Bir ay önce toparladık, 24 Bin lira olmuş. 3,5 Bin lirayı bir ara vermiştim, şimdi ise 20 Bin 500 lira borç kalmış. Şimdi 2 dönümlük bir aileden kalan hisseli bir arsa var. Onu satıp, hayvanlarıma bakacağım. Sigara içiyordum, sigarayı kestik o paraları bunlara aktarıyorum. Fakat maddi açıdan zayıfladım. Zayıflayınca böyle oldu. Ama çok memnunum. Severek bu işi yapıyorum.”

Hayatını hayvan dostlarına adadığını söyleyen Eker; “Bundan sonra kalan ömrümüzü de Allah uzun ömür verdikçe bunlara bakacağım. Bunları dışarıdan topladım. Genellikle dışarıda atılan köpekler. Atıyorlar beğenmiyorlar, burada güzelleşiyorlar. Bunların dışarıda kalmasına kıyamıyorum. Buralar hem ağaçlıktı. Bütün kavakları sattım sattım bunlara yedirdim. Ayrıca hayırsever vatandaşlar ve belediye de yiyecek getirdi. Ama yeterli değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhabbet Kuşlarına Özel Mama Yapımı Ajanimo 1 2

Muhabbet Kuşlarına Özel Yumurta Maması Yapımı

Lynea Lattanzio Ajanimo 3 1

Evini 1100 Kediye Verip Konteyner’de Yaşayan Mutlu Kadının Hikayesi