in

Tiyatrohane’den Her Patiye Bir Hane

Kuruluşlarının 4 yaşına girişini kutlayan Tiyatrohane Sanat Okulu, sosyal sorumluluk projesi olan ‘PATİHANE: Her Patiye Bir Hane’ projesini duyurdu.

patihane-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İzmir’de faaliyet gösteren Tiyatrohane Sanat Okulu’nun kuruluşunun 4. yılını kutladığı etkinliğe, tiyatro eğitmenleri, oyuncular, öğrenciler ve sanat camiasından birçok sima katıldı. Alsancak Edit Lounge’da düzenlenen etkinlikte, okulun yeni sosyal sorumluluk projesi olan ‘PATİHANE’ projesi katılımcılara tanıtıldı.

Tiyatrohane Halka İlişkiler Sorumlusu Melike Çerçioğlu Bilgiç proje ile ilgili, “Sokak hayvanları için gerçekleştirdiğimizi bu proje birçok hayvana portatif ev sağlayacak. Tiyatrohane ailesi olarak zor şartlar altında yaşayan sokak hayvanlarını biz nebze de olsa yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapmaya karar verdik. Gönüllü olarak gerçekleşen bu projede 100’den fazla kedi ve köpeğe ısı yalıtımı olan haneler kuracağız. Şehirde yaşanan sıcak yaz günlerinde biz bile çok zorlanıyoruz. Sokak hayvanlarını gözlemlediğinizde onların da neler çektiğini görebilirsiniz. Şehirleşme nedeniyle her yer asfalt, her yer beton… Ufacık bir gölge bulan kedi ve köpekler oraya sığınmak için resmen savaşıyor. Geçen yaz, patileri erimiş bir asfalta yapmışmış kedi yavruları gördüm, kurtardım. Yani bilinenin aksine yaz şartlarında sokaklar en az kış mevsimi kadar tehdit doğuruyor. Biz de bu şekilde elimizden geleni yapmakla yükümlüyüz. Açılacak Patihaneleri önceden belirlenmiş noktalara gönüllüler eşliğinde dağıtmaya ve düzenli kontrollerle takip etmeyi hedefliyoruz. Haziran ayı ortasında hedefimiz olan sayıya ulaşmayı planlıyoruz. Projede bize destek olan tüm Tiyatrohane ailesine çok teşekkür ederiz” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kahramanitfaiyeciler

Hayvanları Ölümden Kurtaran Kahraman İtfaiyeciler

izmirlivukat ajanimo

İzmirli Avukat, Assange’a Yavru Kangal Göndermek İstiyor