in

TIR Şöförü Yaralı Köpeği Kurtarmak İçin Yolu Trafiğe Kapattı

Derince’de bir tır sürücüsü, karayolunda otomobilin çarptığı yaralı köpeği korumak için aracını orta şeride park etti.

D-100 Karayolu’nun Derince tünel mevkisi güney şeridinde yolun karşısına geçmek isteyen köpeğe, bir otomobil çarptı. Otomobil sürücüsünün durmayarak yoluna devam etmesi üzerine, arkasında ilerleyen tırın sürücüsü, diğer araçların yaralı köpeği ezmesini engellemek için aracını yolun orta şeridine park etti.

Kaza yeri yakınındaki bir veteriner kliniğinden yardım isteyen sürücü, ekipler müdahalesini tamamlayana kadar başka bir kazaya sebebiyet vermemek için hızlı gelen sürücüleri ikaz etti. Bu sırada ekipler, kalp masajı uygulayarak, iç kanamayı önleyici ilaç enjekte ettikleri köpeği battaniyeye sararak kliniğe taşıdı.

Yaralı köpek, klinikte yapılan müdahaleye rağmen maalesef kurtarılamadı.

tırköpek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KÖPEKLERİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEYİN!

Köpeğe ilk müdahaleyi yapan kliniğin sağlık teknikeri Erhan Durak, yaptığı açıklamada, öncelikle kalp atımına baktığı yaralı köpeğe kalp masajı uyguladığını ifade etti.

Durak, sokak köpeklerinde bölgeyi tanıma, yeri, yurdu, trafiğin akışını, insanları öğrenme yetisi olduğunu, çeşitli nedenlerden dolayı alışık olduğu bölgesinden alınan köpeklerin başka bölgelere salınmasının bu tür kazaları artırdığını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurbanlıkkacanboga

Arefe Günü Rize’de Kaçan Boğa, Bayramın Üçüncü Günü Trabzon’da Denizde Bulundu

kopekpatisiyleimzaattı

Kendi Adına Gelen Postayı Almak İçin Patisiyle İmza Attı