in

Tilki Kardeş Diyen Çiftçini Oğlu da Babası Gibi Şefkatli Çıktı

Amasyalı bir öğretmen Sivas’ta yolun kıyısında karla kaplı arazide karşılaştığı tilkiyi ‘Tilki kardeş’ diyerek elleriyle besledi. O öğretmen, kümesine giren bir tilkiye “Tilki kardeş lütfen. Kendine bir şey yapacaksın” sözleriyle yürekleri ısıtan çiftçi Seyfi İkzek’in oğlu çıktı.

2 hafta önce Amasya merkeze bağlı Büyük Kızılca köyünde tavuklarının bulunduğu kümesine giren tilkiye “Tilki kardeş lütfen. Kendine bir şey yapacaksın” diye seslenip dışarı çıkmasını sağladığı görüntülerle yürekleri ısıtan evli ve 3 çocuk babası çiftçi Seyfi İkzek’in öğretmenlik yapan oğlu da yolda karşılaştığı başka bir tilkiye merhametini esirgemedi.
Memleketi Amasya’dan görev yaptığı Şanlıurfa’ya karayolu ile giderken Sivas yakınlarında karla kaplı arazide yolun kıyısına inen bir tilkiyle karşılaşan Abdülsamet İkzek, ‘Tilki kardeş’ diye seslendiği hayvana elindeki yiyeceklerden uzatıp “Kıyamam ben sana, acıktın mı” sözleriyle beslenmesini sağladı.

AW238874 05

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Tilkinin yiyeceklerin bir kısmını yedikten sonra kalanı da karla örtülü toprağı eşeleyip gömmeye çalıştığını anlatan 28 yaşındaki İkzek, vatandaşları yaban hayvanlarının beslenmesini için yol kenarlarına yiyecek bırakmaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gencler Avcilar Tarafindan Vurulan Kartali 3 KM Boyunca Kucaklarinda Tasidilar

Gençler, Avcılar Tarafından Vurulan Kartalı 3 KM Boyunca Kucaklarında Taşıdılar

Otomobilin Carptigi Kizil Tilki ile Zehirlenen Sahin Tedavisinin Ardindan Dogaya Birakildi

Otomobilin Çarptığı Kızıl Tilki ile Zehirlenen Şahin Tedavisinin Ardından Doğaya Bırakıldı