in

Tesla’dan Otomobillere Yeni Özellik: Köpek Modu

Tesla otomobil modelleri, sunduğu özellikler ile sektörün oldukça ilerisinde yer alıyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre bunlar arasına köpek modu da geliyor.

Tesla, otomobilleriniz düzenli şekilde yazılımsal olarak güncelliyor. Özellikle Twitter üzerinden birçok öneri alan ve bunların çoğunu gerçeğe dönüştüren Musk, bunlar arasına bir yenisini daha ekliyor. Yine Twitter üzerinden gelen bir öneri doğrultusunda Tesla modellerine bir “köpek modu” geliyor.

Özellikle Avrupa ve Amerika’da hayvan sahipleri alışveriş merkezlerine gittikleri zaman köpeklerini otomobiller içerisinde bırakıyor. Bu durumla özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde sık sık karşılaşılıyor.

elon musk dog mode 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bilinçli hayvan sahipleri bu durumda araçlarını camını aralık veya otomobilin klimasını açık bırakıyor. Ancak bazen bunu fark etmeyen bilinçli kişiler köpekleri kurtarmak için otomobilin camını kırabiliyor. İşte bu durum için Model 3, Model S ve Model X modellerine bir köpek modu konulması isteniyor.

Kişiler, bu mod aktif edildiği zaman otomobilin klimayı çalıştırmasını, müzik çalmasını ve dev ekranda “Ben iyiyim, sahibim birazdan gelecek” yazısının görünmesini istiyor. Aynı zamanda bu ekranda otomobil içerisindeki sıcaklık seviyesinin büyük şekilde görünmesi de talep ediliyor. Tüm bunlara Elon Musk “tamam” cevabını veriyor.

tesla ototmobil kopekmodu

Elon Musk, Tesla otomobilleri sürekli güncel tutuyor Bu arada otomobiller içerisinde 2016’dan bu yana bir “Cabin Overheat Protect” özelliği bulunuyor. Sadece elektrikli otomobillerde mümkün olduğu söylenen (Motor kapalıyken çalıştığı için) bu özellik, otomobilin içerisindeki sıcaklığı saatler boyunca güvenli seviyede tutabiliyor.

Bu sayede tüm evcil hayvanlar, sıcaklık sorunu yaşamadan araç içerisinde kalabiliyor. Köpek modunun bu özelliği daha görünür hale getireceği görülüyor.

Elon Musk her ne kadar böyle bir özellik getiriyor olsa da, evcil hayvan sahiplerinin köpek ve kedilerini araçlarında bırakmaması daha sağlıklı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pati senliginde 22 yavru kopek sahiplendirildi

Pati Şenliği’nde Barınaktan Getirilen 22 Yavru Köpek Sahiplendirildi

izmiraliagakopegeiskence

Vicdansızlığın Bu Kadarı! Köpeğin Ağzını ve Ayaklarını Bağlayarak Ölüme Terk Ettiler