in

Tesla Otomobillerinde, Araçta Yalnız Bırakılan Hayvanlar için “Dog Mode” Uygulaması Aktif Edildi

Tesla, “Dog Mode” adı verilen ve aracın içindeki gözetimsiz hayvanları rahat bir sıcaklıkta tutmayı ve yoldan geçenlere onların güvende olduğunu bildiren yeni bir uygulamayı aktif ettiğini açıkladı.

Her yıl binlerce köpek, sahipleri arabada bıraktığı için havasızlıktan ölüyorlar. Tesla’nın yeni özelliği ise evcil hayvanları güvende tutmayı odağına alıyor. Tesla’nın Dog Mode özelliği, araç kapalıyken bile bir aracın iklim kontrolünü açık tutarak hafifletmeye çalışıyor. Bu güncellemenin, şirketin 2016 yılında piyasaya sürdüğü Overheat Cabin Protectionuygulamasının bir uzantısı olduğunu söyleyebiliriz. Overheat Cabin Protection, bir aracın klimasını aralıklı olarak harekete geçirmek ve kabin kapalıyken kabinin 40 santigrat dereceyi aşmasını engellemek için tasarlanırken, Dog Mode ise sürücü tarafından seçilen bir sıcaklığı koruyacak. Buna hem soğutma hem de ısıtma dahil olacak.

Tesla Otomobillerinde Araçta Yalnız Bırakılan Hayvanlar için “Dog Mode” Uygulaması Aktif Edildiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dog Mode uygulaması, Model S, Model X ve Model 3‘ün orta dokunmatik ekranındaki “Sahibim yakında dönecek” mesajı ile evcil hayvanların güvende olduğuna dair dışarıdan geçenleri de bilgilendirecek. Yeni modu etkinleştirmek için evcil hayvan sahiplerinin arabaları park ettiği zaman dokunmatik ekranın altında bulunan fan simgesine dokunması ve dog mode’u seçmesi yeterli olacak.

Dog Mode ile birlikte, Tesla araçları için yeni bir uygulama daha aktif edildi; sentry, yani nöbetçi modu. Buna göre araç kullanım dışı bırakıldığında sensörler ve kameralar çevreyi izleyecek, herhangi bir tehlike algıladığında da araç sahibine bildirim gönderilecek. Sentry mode‘unun 2017’nin Ağustos ayından sonra üretilen Model S ve Model X araçları için aktif edileceğini de hatırlatalım.

Kaynak: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyük Beyazların Ölümü Ekosistemi Değiştiriyoröç

Büyük Beyazların Ölümü Ekosistemi Değiştiriyor

İnsanını Bıçaklı Bir Saldırgandan Korumak İsterken Başından Bıçaklanan Kahraman Köpek Dukeöç

İnsanını Bıçaklı Bir Saldırgandan Korumak İsterken Başından Bıçaklanan Kahraman Köpek Duke