in ,

Terk Edilen ve Zor Durumdaki Masum Can için Destek Zamanı

Bir mahalleye terk edilen ve masrafları karşılanamadığı için hastalığının teşhisi konulamayan masum canın, yürüteçe ve tedaviye ihtiyacı var.

12 yaşlarında olduğu tahmin edilen köpek, 2 yıl önce bir mahalleye terk edilmiş. Sokak hayvanlarına yuva olan, hayatını onlar için adayan bir mahalle sakini, terk edilen köpeğin bacaklarında sorun olduğunu fark edince onu veteriner hekime götürmüş. Veteriner hekimin, “Bel fıtığı olabilir” demesinin üzerine yeterli parası olmayan hayvansever MR masraflarını karşılayamamış. Bu sebeple tam teşhis maalesef konamamış.

Terk Edilen ve Zor Durumdaki Masum Can icin Destek Zamani

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Masum canın kan değerlerinin düşük olması nedeniyle kanser olabilme ihtimali de söylenmiş fakat bu durum netliğe kavuşamamış. 6 ay önce ise tamamen yerinden kalkamaz duruma gelmiş. Ayrıca, idrarını yapıp farkına bile varmadan üstüne yatıyormuş. Ayağa kalksa bile kendi etrafında dönüp en fazla 15 saniye ayakta kalıp, kendi etrafında dönerek tekrar düşüyormuş. Yardıma muhtaç köpekle elinden geldiği kadar ilgilenen mahalle sakini, ayağa kaldırıp kendisi destek olarak 5 – 10 dakika mamasını yemesini, su içmesini sağladığını dile getirdi. Tabii bu durum çok zor olduğunu da. Köpeği kendi eliyle beslese bile kendi başına ayağa kalkıp su içmek, yemek yemek istiyormuş. Her gün köpeğin altını bezleyen hayvansever, ona bebek gibi bakıyor. Ama çok zorlanıyor. Ona bir yürüteç yaptırmak istiyor, yürüteci yapacak kişi ortalama 700 tl gibi bir rakam vermiş. Köpeğe sahip çıkan hayvan severe yardımcı olmak isteyen bir Facebook grubu ise, “Biz öncelikli olarak diyoruz ki yürüteç için evet aramızda para toplayalım ancak bir de mr çekilip, muayenesi yapılarak tanısı konsa belki de çözülebilecek bir sorundur.” paylaşımında bulundular. Ayırca, “Yalnız önemli bir not daha düşmek istiyorum; biz kimseyi yardım etmesi için zorlamıyoruz. Kimse yardım etmek zorunda değil. Evet bazılarınız bizleri anlamıyor, bizim kadar bu canları önemsemiyor hatta onlara harcanan parayı israf olarak görüyor biliyorum, samimiyetle sizlere de kızmıyorum. Bu ilanları zaten biz gibi düşünen, biz gibi elini başka canlar için taşın altına koyan, koyabilen arkadaşlarıma ulaşabilmek için açıyorum. Diğer bazı kişiler için de klasik bir ifade ile “gölge etmeyin başka ihsan istemez” yani daha Türkçe meali; “Zarar verme, karışma, bulaşma yeter, varsın iyiliğin senin olsun.” açıklamalarında bulundular.

Destek ve detaylı bilgi için;

https://www.facebook.com/esin.deniz.10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoganin Ozturke Sordugu Oldurdun mu Sorusu Cevapsiz Kaldi Gulup Gecildi

Boğazı Düğümlenerek Hayvanını Kaybettiğini Söyleyen Gazeteciye,’Öldürdün mü?’ Diye Sorup Gülen Erdoğan Tepki Topladı

Kurtardiklari Kediye Yuva Oldular

Kurtardıkları Kediye Yuva Oldular