in ,

Temizlik Görevlisi, Çöp Konteynerından Gelen Sesler Üzerine Harekete Geçti

Tuzla’nın Cami Mahallesi’nde bulunan yer altı çöp konteynerine atılan kedi, Tuzla Belediyesi temizlik personelinin dikkati sayesinde kurtuldu. Yer altı çöp konteynerinin içerisinin boşaltıldığı sıkıştırma sistemli araca boşaltıldığı sırada kedinin acılı sesini duyan Tuzla Belediyesi Personeli Kadir Doğan, sıkıştırma sistemini son anda durdurarak kedinin hayatını kurtardı. O anlar araç içerisinde bulunan kameraya yansıdı.

Edinilen bilgiye göre dün sabah 04.30 sularında, Tuzla Belediyesi Temizlik Personeli Kadir Doğan, Tuzla’nın Cami Mahallesi’ndeki Ova Sokak içerisinde bulunan yer altı konteynerini boşaltmak için aracı ile konteynere yaklaştı. Yer altı konteynerini, sıkıştırma sistemli araca boşaltmak için son hazırlıklarını yaptığı sırada, yer altı çöp konteynerinden kedi miyavlama sesi duyan Kadir Doğan, sıkıştırma sistemini kapatarak konteyneri yere indirdi. Konteynerin içerisini kontrol eden Kadir Doğan, konteynerin derinliklerinde acıyla çığlık atan bir kedi olduğunu fark etti. Kediyi kurtarmak için konteyneri tekrar araca kaldıran Doğan, döküm kapağını açarak kediyi kurtardı. Geçtiğimiz aylarda da çöp konteynerine atılmış üç yavru kediyi kurtaran Kadir Doğan o anları anlattı. Doğan, “Normalde bu kedinin kendi başına bu konteynere girme şansı yok. Bu konteynerler yer altı sistem. Pedal sistemi ile çalışmaktadır. Pedala basmadan kapak açılmaz. Dolayısıyla kedinin içerisine girme şansı yoktur. Bu kedi bu konteynere kasti olarak atılmıştır. Fark ettik. Çıkardık” dedi.

Temizlik Gorevlisi Cop Konteynerindan Gelen Sesler Uzerine Harekete Gecti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Ne Oldu Babacım Dedim, Kedi Daha Çok Bağırmaya Başladı”

Kediyi kurtardığı anı anlatan Kadir Doğan, ”Kediyi fark edince ilk başta aracın sıkıştırma sistemini kapattım. Çünkü sıkıştırma sistemi otomatik olarak çalıştığı için kediyi sıkıştırabilirdi. Sıkıştırma sistemini kapattıktan sonra konteyneri kaldırdım döküm kapağını yavaş bir şekilde açtım ve kedi oradan fırlayıp çıktı. Ben o kediyi ilk gördüğüm zaman, ‘Ne oldu babacım’ dedim. Kedi daha çok acı bir şekilde bağırmaya başladı. Bu insanı sabah saatleri de olsa duygulandırıyor. Diyeceğim tek şey şu,’ Bu hayvanlara karşı bunu yapanların, iki cihanda yakası bir araya gelmesin’” dedi.

Temizlik Gorevlisi Cop Konteynerindan Gelen Sesler Uzerine Harekete Gecti 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yumruk Yerim Et Yemem Diyen Boksor Unsal Arik

Dünya Şampiyonu Vegan Boksör Ünsal Arık: Yumruk Yerim Et Yemem

Kizildenizden Akdenize Gelen Istilaci Balik Turleri Yonunu Ege Denizine Cevirdi3

İstilacı Balık Türleri Yönünü Türk Denizlerine Çevirdi