in

Tele Takılan Kuşu Kurtarmak İsterken Ellerini Kaybeden Çoban için Bakanlıklar ve Belediye Devreye Girdi

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Günbuldu köyünde elektrik teline takılan kuşu kurtarmak için elektrik direğine çıktığı sırada akıma kapılarak ellerini kaybeden 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir için Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aile Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, 23 Ekim Pazartesi günü olduğu 4 saatlik ameliyatla her iki eli dirsek altından kesilen Ramazan Taşdemir‘i hastanede ziyaret etti. Taşdemir ailesine ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Başkan Sekmen, baba Mehmet Taşdemir ile yoğun bakım ünitesinin önünde bir süre sohbet etti. Baba Taşdemir’e elleri kesilen oğlu için destek sözü veren Sekmen, daha sonra genç çobanın yanına geçti. Ramazan Taşdemir’e ‘Sen ne güzel delikanlısın böyle’ diyen Sekmen, “Geçmiş olsun. Allah şifalık versin. Sen sağlığına kavuş, biz sana gerekli neyse yardım yapacağız. Bir güvercine olan hayvan sevgisinden dolayı yaklaşımın belki sana biraz pahalıya mal oldu; ama biz de senin o sevgini karşılıksız bırakmayacağız” diye konuştu. Başkan Sekmen, ayrıca ziyaret sırasında gözyaşlarını tutamayan anne Fatma Taşdemir’i de teselli etti.

59f345990f254522d010305a 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Elleri dirsek altından kesinlen çobanın tedavi süreciyle ilgili Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Orhan Delice’den bilgi alan Başkan Sekmen, ziyaret sonrası şunları söyledi:

“Bir kaza geçiren, hayvan otlatan bir evladımız, kuş sevgisiyle ‘güvercini kurtarayım’ derken, maalesef yüksek gerilime tutunarak, iki kolunu kaybetmiş bulunuyor. Bu evladımıza nasıl sahip çıkmak gerekiyorsa gerek kollarının temini inşallah protez kol yapımı konusunda gerek aileye yardım çıkma konusunda üzerimize düşen neyse yerine getireceğimizi burada ifade ediyorum. Eğer yavrumuz, ileride biz de görevde olursak, onu da bir işe kavuşturmayı düşündük. Madem bu evladımız, böyle bir sevgi ile hayvan sevgisiyle bu olaya yaklaştı biz de ona bir kamu görevlisi olarak üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Hem Cumhurbaşkanı’m adına hem Başbakan’ım adına geçmiş olsun diyorum.”

20171026 2 26501516 27186518 Web

Sağlık Bakanlığı ve Aile Bakanlığı’da çobanın protez masraflarını karşılamak için harekete geçtiğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Elektirik Teline Takılan Kuşu Kurtardı, Ellerini Kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Courtneyöç

İnsan Annesini Düğün Günü Bile Yalnız Bırakmayan Melek Oğlan

Profesörü Doug Bayer ve araştırmacı Arianna Harringtonöç

Hayvanlar da Beyinlerini Yoruyor