in

Teknolojinin Nimetlerinden En Çok Evcil Hayvanlar Faydalanıyor

2025 yılına kadar 30 milyar dolarlık satış rakamına ulaşması beklenen evcil hayvan teknolojileri ile hayvanların daha mutlu, sağlıklı ve uzun bir hayat sürmesini sağlaması amaçlanıyor. Böylece yoğun iş temposunda özellikle çalışan insanların da işini kolaylaşacak.
Teknolojinin Nimetlerinden En Çok Evcil Hayvanlar Faydalanacak-Ajanimo-4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Akıllı teknolojiler insanoğlunun modern yaşamın hızına ayak uydurması için pratik çözümler sunuyor. Son yıllarda büyük gelişim gösteren evcil hayvan teknolojileri özellikle çalışan kesimin hayvanlarının sağlıklı ve mutlu kalabilmesini amaçlıyor.

2015’te evcil hayvanlar için dünya genelinde 100 milyar dolarlık harcama yapıldı. Evcil hayvan teknolojilerinin de 2025’e kadar 30 milyar dolar büyüklüğe ulaşarak başlı başına bir ayrı sektör haline gelmesi bekleniyor. Söz konusu teknolojiler, güvenlik, sağlık ve eğlence olarak kategorilere ayrılıyor. Veterinerler teknolojinin bir hayvan insanının yerini asla tutamayacağını belirtse de nimetlerinden yararlanmak, sorumluluktan kaçmak anlamına gelmiyor.

Teknolojinin Nimetlerinden En Çok Evcil Hayvanlar Faydalanacak-Ajanimo-3

PetChatz ile köpeğinizle Skype’dan konuşur gibi görüntülü konuşmanız mümkün olmasa da dışarıdayken PetChatz’i aradığınızda evde bir alarm çalıyor ve köpeğiniz bu sayede cihaza yaklaşması gerektiğini anlıyor. Uygulaması aracılığıyla cihazdan dostunuza ödül maması verebiliyorsunuz. Bunun yanında köpeğiniz PawCall adı verilen düğmeye bastığında size ulaşabiliyor. Yani arama özelliği çift taraflı.

Akıllı mama kabı PetNet SmartFeeder siz evde yokken evcil hayvanınızı besliyor. Uygulamasıyla ne sıklıkla ve porsiyonlarla besleneceğine karar verebiliyorsunuz. Cihaz zamanla hayvanınızın alışkanlıklarını ve zevklerini tanımaya başlıyor. Bu sayede size vermeniz gereken mama veya yemek hakkında tavsiyelerde bulunuyor.

Teknolojinin Nimetlerinden En Çok Evcil Hayvanlar Faydalanacak-Ajanimo-1

Akıllı tasma FitBark benzer kilo ve cinsteki köpeklerden elde ettiği istatistikle köpeğinizin yeterli egzersiz yapıp yapmadığını tespit ediyor. FitBark köpeğinizin ne kadar aktif bir hayat sürmesini istediğinize göre size seçenekler sunuyor. Kendi de köpek sahibi olan

FitBark CEO’su Davide Rossi doğru egzersiz rutiniyle evcil hayvanların ömrünün yüzde 50 uzayabileceğini dile getiriyor.

Samsung akıllı evcil hayvan ürünlerinin yer aldığı özel bir kulübe geliştirdi. 30 bin dolara mal olan kulübede otomatik besleyici, sağlık durumunu kontrol eden sensörler, egzersiz istasyonu ve duvarda bir adet tablet bulunuyor.

Motorola‘nın geçen yıl piyasaya sürdüğü akıllı tasma Scout 5000 muadillerinden daha üstün özellikler sunuyor. Cihazla köpeğinizi GPS ile takip edebiliyorsunuz. Tasmada bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde komutunuzu dostunuza iletebiliyorsunuz. Bunun yanında üzerinde 4K görüntü alabilen bir kamera da bulunuyor.

Teknolojinin Nimetlerinden En Çok Evcil Hayvanlar Faydalanacak-Ajanimo-2

Akıllı mama kabı PetNet SmartFeeder siz evde yokken evcil hayvanınızı besliyor. Uygulamasıyla ne sıklıkla ve porsiyonlarla besleneceğine karar verebiliyorsunuz. Cihaz zamanla hayvanınızın alışkanlıklarını ve zevklerini tanımaya başlıyor. Bu sayede size vermeniz gereken mama veya yemek hakkında tavsiyelerde bulunuyor.

Bu yıl tanıtılan Petcube’da HD çekim yapan bir kamera bulunuyor. Bu sayede uzaktayken hayvanınızın ne yaptığını görebiliyorsunuz. Ayrıca telefonunuza indirdiğiniz uygulamayla Petcube üzerinde bulunan lazer ışığını kontrol edebiliyorsunuz. Bu sayede kedinizi evde olmasanız bile lazerle sağa sola koşturtabilirsiniz .

Kaynak: Selim Karahan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

testgorsel1 e1464857530445

10 Soruda Kediler Hakkında Sizi Şaşkına Çevirecek Bir Test

tarademirkiran

Nereden Geliyor Bu Hayvan Sevgisi?