in

Tekmelenerek İşkence Edilen Kedi ‘Ayşe’yi Esnaf Ameliyat Ettirdi

ZONGULDAK’ta esnaf, tekmelenerek işkence edilen ‘Ayşe’ adı verilen sokak kedisini para toplayarak ameliyat ettirdi. Sağlığına kavuşan kedi, 2 yıldır yaşadığı sokağa geri döndü.

Zonguldak’ın Meşrutiyet Mahallesi Tahir Karaoğuz Sokak’ta bulunan iş yeri sahiplerinin 2 yıldır baktığı ‘Ayşe’ ismini verdikleri sokak kedisi, geçen hafta kimliği belirsiz kişi tarafından tekmelendi. Kediyi sokak girişinde yaralı halde bulan esnaf Ferdi Ertürk (39), veteriner kliniğine götürdü.

iskence edilen sokak kedisi ayseyi esnaf ameliyat ettirdi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İç kanama geçirme şüphesi bulunan kedi, acil olarak ameliyata alındı. Ameliyatın ardından bir süre yoğun bakımda kalan kedi, sağlığına kavuştu. Ayşe, tedavisinin tamamlanmasının ardından yaşadığı sokağa geri döndü.

iskence edilen sokak kedisi ayseyi esnaf ameliyat ettirdi 3984 dhaphoto5

Ferdi Ertürk, kedinin ameliyatı için sokaktaki tüm esnafın yardım ettiğini ve 750 lira para topladıklarını söyledi. Veterinerin de sokak kedisine gösterdikleri ilgiden dolayı ameliyat ücretinde indirim yaptığını belirten Ertürk, “Annesi öldükten sonra kediyi biz büyüttük. Kendini bilmezin bir tanesi buna tekme atmış ve iç kanama geçirmiş. Yaşama şansı zor dedi veteriner. 3 bin liralık masrafı vardı. Bizden 750 lira aldı veteriner sağ olsun. Esnaf olarak herkes gönlünden kopanı verdi ve sonuçta kedi sağlığına kavuştu. Devletimiz bu hayvanlara işkence yapanlara en ağır cezayı vermelerini istiyoruz. Bunların ağzı var, dili yok. Hayvanlara şiddet gösterenleri kınıyorum. Burada 10’a yakın kedi var. Bütün esnaf tüm ihtiyaçlarını karşılar. Destek olan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

iskence edilen sokak kedisi ayseyi esnaf ameliyat ettirdi 3984 dhaphoto3

Yorum

Yorum Ekle
  1. 3 bin TL’lik ne yapacak Allah askina 750 bile cok insaf veterinerlere bu kutsal meslegi ne hale getirmisler. Siz de cok sagolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dovuste yarali kurtardigi kopegi calindi icinde hayvan sevgisi varsa getirsin

Dövüşte Yaralı Kurtardığı Köpeği Çalındı; İçinde Hayvan Sevgisi Varsa Getirsin

kopekbaligininsirtinabinendalgic 1

Endonezya’da, Koruma Altındaki Köpek Balığının Sırtına Binen Dalgıç Tutuklandı