in

Tekme Atılan Yavru Köpek O Gün Ölmüş

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Ağrı’da çekildiği tespit edilen video kaydında işkenceye maruz kalan köpeğin, görüntülerin çekildiği gün öldüğü açıklandı.

Ağrı‘nın Doğubayazıt İlçesi‘ne bağlı Çiftlik Köyü’nün Türkmen Mezrası’nda, 70 yaşındaki O. B.’nin yavru köpeğe yaptığı işkence, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından firari B. hakkında ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkarıldı.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

DHA’nın haberine göre olay, Doğubayazıt’a 13 kilometre uzaklıktaki Türkmen Mezrası’nda meydana geldi. B.’nin cep telefonu kamerasına da yansıyan yavru köpeğe işkence görüntüleri, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntünün internete düşmesinin ardından hayvanseverler, olaya büyük tepki gösterdi. Savcılık, görüntülerle ilgili inceleme başlattı. Jandarma ekipleri, bazı kişilerin ifadesine başvururken, köpeği öldürdüğü iddia edilen B.’nin firari olduğu belirtildi. İfadesi alınmak üzere hakkında yakalama kararı çıkarılan B.’yle ilgili soruşturma devam ederken, Bitlis’teki hayvan hakları temsilcileri de olayın yaşandığı köye gitti.

İşkenceye maruz kalan yavru köpeğin öldüğünü öğrenince büyük üzüntü yaşayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Bitlis Temsilcisi Dr. Damla Şahin, olayla ilgili şunları söyledi:

“Yaklaşık 1 ay önce meydana gelen bu olay, hemen okulun bahçe duvarının yanında yapılmış. O yavru köpeği acımazsızca tekmeleyen, maalesef güçleri yettiği zaman kadın, çocuk ve yaşlılara da aynısını yapabiliyor. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran, insanların vicdanlarını sızlatan görüntüler şu anda bulunduğumuz yerde yaşanmış. Köyde yaptığımız araştırma sonucu olayın yaklaşık 1 ay önce olduğu ve köpeğin aynı gün öldüğü sonucuna ulaştık. Hepimiz çok üzüldük, inanılmaz bir kaygı yaşadık. Burada yaşayan çocuklar adına da kaygılandık. Umarım bir daha ne bu köyde ne de başka bir yerde böyle şeyler yaşanmaz. Osman Başak’ın da bir an evvel yakalanıp adaletin karşısına çıkarılmasını istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eskisehirkedikonseyi

Eskişehir Kent Konseyi 25 Köpek, 9 Kedi’yi Yeni Yuvasına Kavuşturdu

otobusler almayinca kopegiyle yollara dustu

Otobüsler Almadı, Ankara’dan Fethiye’ye Otostop ile Gitmeye Çalışıyor