in

Tekirdağ’da Yüzlerce Deniz Yıldızı Karaya Vurdu

Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kumbağ Mahallesi’nde yüzlerce ölü deniz yıldızı karaya vurdu. Yetkililer deniz yıldızlarının ölüm nedenini aydınlatmak için inceleme başlattı.

denizyildizi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa merkez ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesi’nde haftasonu öğle saatlerinde denize girmek için sahile inenler, yüzlerce ölü deniz yıldızıyla karşılaştı. Birçoğu deniz yıldızlarını yaşamaları için yeniden denize atarken, bazıları da yanlarındaki sepetlere topladı. Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü de ölü deniz yıldızlarının karaya vurmasıyla ilgili inceleme başlattı.

denizyildizi2

Tatilcilerden Didem Deniz, uzun yıllardır sahilde böyle bir manzara ile karşılaşmadıklarını belirterek şöyle dedi: “Yaz aylarında geliyoruz buraya. Daha önce hiç böyle bir şeye şahit olmadım. Çok sayıda deniz yıldızı sahile vurdu. Durumu görünce bizde merak ettik, internetten araştırdık. Toplu intihar edebildiklerini öğrendik. Hatta bazıları hareket ediyordu. Biz bazılarını yeniden suya attık belki yaşarlar diye ancak yeniden kıyıya çıktılar. İnsanlar daha sonra kıyıya vuran deniz yıldızlarını topladı.”

“İlk Kez Böyle Bir Şeye Şahit Oldum”

İlk kez çok sayıda deniz yıldızının ölü olarak karaya vurduğuna şahit olduğunu söyleyen Özkan Tutarer de, “Ben küçüklüğümden beri yazlığa gelirim buraya. İlk kez böyle bir şeye şahit oldum. Kıyıya vuran deniz yıldızları çok da kötü bir koku yayıyor” diye konuştu.

denizyildizi3

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü İnceleme Başlattı

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Albayrak konuyla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. Yüzme suyunun kalitesi belirlenmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte 15 günde bir deniz suyundan numuneler aldıklarını kaydeden Albayrak, “Bu numuneleri İstanbul Hıfzıssıhha’ya gönderiyoruz. Sonuçlar birkaç güne kadar elimize geçecek. Ama yine de bölgede bir inceleme yapacağız. Denizi kirleten bir neden var mı bakacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onecıkan 9

Milli Sörfçü Çağla Kubat, Sokaktaki Hayvan Dostları için Poz Verdi!

kedikatil

ABD’de Kedi Katiline ‘Hayvana Eziyet’ Suçundan 4 yıl Hapis Cezası