in

Tekirdağ’da Sırtından Bıçaklanan Yavru Köpek ‘Şanslı’

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, sırtından bıçaklanmış halde bir yavru köpek bulundu.

İlçeye bağlı Yeniçiftlik Mahallesi’nde, yoldaki yavru köpeğin yaralı olduğunu görenler, belediye yetkililerine haber verdi. Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihbarla mahalleye gelip, yaralı köpeğe ilk müdahalede bulundu. Veteriner kliniğinde tedaviye alınan ve sırtından bıçaklandığı belirlenen yavru köpeğe 22 dikiş atıldı. Tedavisi tamamlanan yavru köpek, Geçici Hayvan Bakımevi’nde korumaya alındı.

Tekirdağ Sırtından Bıçaklanan Yavru Köpek Şanslı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, hayvanlara şiddetin insanlık suçu olduğunu belirterek, “Ülkemizde son dönemde yaşanan hayvanlara şiddet olaylarını kınıyoruz. Can dostlarımıza yapılan şiddet insanlık suçudur. Tüm vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı. Tüm hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve türüne uygun hayat şartları içinde yaşama hakkına sahiptirler. Doğanın dengesinin korunmasında önemli bir rolü olan hayvanlar, insanların en büyük yardımcılarıdır. Hayvan sevgisi, insanlardaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve merhamet gibi duyguları geliştirir, insanları birbirine yaklaştırır. Bizlere düşen ise hayvanları korumak ve hayvan haklarına saygı duymaktır” diye konuştu.

Tekirdağ Sırtından Bıçaklanan Yavru Köpek Şanslı 4

Köpeğe görevliler tarafından ‘Şanslı’ adı verildi. Belediye veterineri Muhammed Gökmen, köpeğe maket bıcağı ile saldırı yapıldığını belirterek, “Vatandaşların ihbarı ile ekiplerimiz tarafından barınağımıza getirilen köpeğin sırt bölgesinde derin bir kesik. Bu sivri ve kesici bir cisimle kesilmiş. Kesik olan bölgenin tedavisini yaptık. Köpek eski sağlığına kavuştu ve şimdilik müşahede altında tutuyoruz” dedi.

Tekirdağ Sırtından Bıçaklanan Yavru Köpek Şanslı 5

Güvenlik güçlerince yavru köpeğin bıçakla yaralanmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tekirdağ Sırtından Bıçaklanan Yavru Köpek Şanslı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

liderler hayvanhaklarivaatleri

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

Eyüpte Kediye Tecavüz Eden Kişi Tutuklama Talebiyle Mahkemedeöç

Eyüp’te Kediye Tecavüz Eden Kişi Tutuklama Talebiyle Mahkemede