in

Tekirdağ’da Kedilerin Ardından Köpekler de Katledildi

Tekirdağ’da kafalarına sert bir cisim ile vurularak öldürülen iki kedinin ardından iki köpek de aynı şekilde ölü bulundu.

Tekirdağ’ın Muratlı İlçesinde geçtiğimiz günlerde iki kedi başlarına sert bir cisimle öldürülmüş halde bulunmuştu. Hayvanseverlerin tepkisine neden olan bu olaydan sonra ilçedeki Muratlı Köprüsü yakınında ön ayakları iple bağlı bir köpeğin yanı sıra Jandarma karakolu arkasındaki arazide başına sert bir cisimle vurularak telef edilen köpek bulundu.

tekirdag-iki-kopek-katledildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Ön Ayakları Bağlanmış”

Muradiye Mahallesi’nde oturan Serkan Temel, gündüz serbest bıraktığı, akşam eve aldığı köpeği ‘Tommy’nin ön ayakları bağlanarak başına sert cisimle vurularak öldürülmüş halde bulduğunu söyledi. Temel, “10 yıldır ‘Tommy’e bakıyordum. O benim can dostumdu. Kimseye zararı olmaz. Mahallede herkesin sevdiği bir köpekti. Saldırganlığı yoktu. Kim, neden ve niçin bunu yaptığını anlamış değilim. Eve geldiğimde yoktu. Gelir diye biraz bekledim. Akşam saatlerinde bizim işten geliş saatimizi bilir ve evde olurdu. Tommy’nin gelmediğini görünce bir aradım bulamayınca eve döndüm. Sabah tekrar aramaya çıktığımda Muratlı Köprüsü’nün orada ön ayakları bağlı öldürülmüş olarak buldum. Çok üzüldüm, ben bunu yapanları Allah’a havale ediyorum. Ne istediler benim köpeğimden?” dedi.

tekirdaga-kedi

“Bunlar İnsan Değil”

Muratlı Belediye Başkanı CHP’li Nebi Tepe, 5 gün içinde önce iki kedi arkasından da iki köpeğin vahşice öldürülmesine tepki gösterdi. Tepe, “Bunlar insan değil, olamazda . Sokak köpeklerinde ne istemişler bilmiyorum. Belediye olarak iki kedi ve bu iki köpeğin de öldürülmesi olayını araştırıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpeğinüstünemantunuörtenişçi

Giresun’da Montunu Köpeğe Vererek Yürekleri Isıtan İşçiye Ödül

ölüm evi köpek bulundu

Arnavutköy’deki Ölüm Evinden Kaçırılan Köpeklerden Biri Bulundu