in ,

Tekirdağ’da Kedi ve Köpeklerle Birlikte Martılar ve Kargalar da Beslendi

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle Tekirdağ’da hayvanların aç kalmaması için besleme çalışması yapıldı. Sokaktaki kedi ve köpekler için mama koyan ekipler, denizdeki martıları da besledikten sonra kargalar için yeşillik alana ve süs havuzu çevresine yemleme çalışması yaptı.

Tekirdağ Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Veteriner Hizmetleri ekipleri tarafından sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde, sokak hayvanları ve deniz kenarında bulunan martıların aç kalmaması için bir çalışma gerçekleştirildi.

Ajanimo tekirdagdayapilancalismailekedilerkopeklermartilarbeslendi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

MARTILAR VE KARGALARA DA YEM VERİLDİ

Yapılan çalışma kapsamında Süleymanpaşa sahilinde yoğun olarak bulunan martılara yiyecek atıldı. Yiyeceklerin atıldığını fark eden on binlerce martı, bir anda o alana yönelerek yiyecek kapma savaşına girdi. Martıların yiyecek kapma mücadelesi, onlara yiyecek dağıtmaya çalışan ekiplere de zor anlar yaşattı. Martılara ekmek ve balık kalıntıları verildikten sonra sıra kargalara geldi. Kargalar için de yeşillik alana ve süs havuzu çevresine yemleme çalışması yapıldı.

Ajanimo tekirdagdayapilancalismailekedilerkopeklerkargalarbeslendisokakaralarina

SOKAK ARALARINA MAMALAR BIRAKILDI

Sahildeki yemleme çalışmaları tamamlandıktan sonra sokak aralarında bulunan kedi ve köpeklere de mamalar bırakıldı. Sokak aralarına gelen ekipler, hayvanların yoğun olarak bulunduğu caddeler arasına mama bıraktı. Mama ve yiyecek bırakıldığını fark eden sokak hayvanları, yiyeceklerin bırakıldığı alanlara yönelerek karınlarını doyurmaya çalıştı.

Ajanimo tekirdagdayapilancalismailekedilerkopeklerkargalarbeslendisokakaralarinayem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo yabanhayati

Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül: Yabani Hayvanlar Beslenerek Yerleşim Yerlerinden Uzak Tutulmalı

maxresdefault

Sivas’ın Divriği İlçesinde Vaşak Görüldü