in

Tekirdağ’da Hayvanlarsevelerden Altıncı Madde Protestosu

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde  ellerinde pankartlarla bir araya gelen hayvanseverler, Hayvanları Koruma Kanunu’nun 6’ncı maddesinde yapılması planlanan değişikliği protesto etti.

Tekirdağ, Çorlu Omurtak Caddesi Atatürk Meydanı’nda Çorlu Doğa ve Hayvan Severler Derneği tarafından Çorlu Hayvan Hakları Platformu ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Timur Ugan 69 şehirde eş zamanlı protestolar yapıldığını belirterek, “Can veririz ama canlarımızı vermeyiz. Geçmişte hayvanlar için vakıflar kuran, birçok dünya ülkesinden önce hayvana şiddete yaptırımlar getirmiş olan, hayvana merhamette dünyaya nam salmış olan toplumsal belleğimizi yok sayarak, adeta toplumumuza ihanet edermişçesine, hayvanları sürgün, esaret ve ölümlere mahkum etme belediyeler tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile sürdürülüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, hayvanlara yönelik şiddet ve işkencelerin artması karşısında, yasanın TCK kapsamına alınması ve hayvanlar için daha iyi koşulların sağlanması bağlamında ‘Bu yasa hala neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın’ talimatını fırsat bilen Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratları, yine hareket geçip, sokak hayvanları için katliam maddelerini Hayvanları Koruma Kanunu’nu değiştirmek için tasarılarına eklediler. Bırakın Anadolu’yu, Ankara’da bile bir tek belediyenin ölüm kampı barınağına gitmemiş olan, uygulamalardan ve ölüm koşullarından habersiz bakanlık bürokratları, kapalı kapılar ardında sivil toplum kuruluşları ve kamuoyundan gizleyerek bu katliam kanun tasarısını ölüm maddeleri ile Cumhurbaşkanlığı’na ve TBMM’ye sunma hazırlığındalar” dedi.

hayvanlarsevelerden altinci madde protestosu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ankarada hayvan haklarini koruma kanun tasarisi protesto edildi

Ankara’da ‘Hayvan Haklarını Koruma Kanun Tasarısı’ Protesto Edildi

hayvanseverler gokyuzune katliama hayir yazili balon birakti

Trabzon’da Hayvanseverler Gökyüzüne ‘Katliama Hayır’ Yazılı Balonlar Bıraktı