in

Tekirdağ’da Hayvanlara Kötü Muamele Tepki Topladı

Genç Çiftçi Projeleri’nin desteklenmesi kapsamında getirilen büyükbaş hayvanlara kötü muamele çiftçilerin tepkisine neden oldu.

tir-on-1

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında hak sahiplerine dağıtılan büyükbaş hayvanlar getirildikleri tırlardan çamurlara bulanmış şekilde görevliler tarafından ayaklarıyla itilerek indirildi, bazı hayvanlar ise düştü.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı‘nın Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde yaşayan 23 aileye 6’şar adet olmak üzere toplam 138 adet büyükbaş hayvan gönderildi. Malkara Mezbahası’na 3 tırla getirilen hayvanların dağıtımı için düzenlenecek törene İlçe Kaymakamı Osman Altın, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan ile hayvanları alacak hak sahipleri ile aileleri katıldı.

Tırlara yüklenen ve bulundukları bölüm çamurla kaplı olduğu görülen hayvanların indirilmesi sırasında hayvanlar zor anlar yaşadı. Görevliler tır dorsesinden üzerleri çamur olmuş bazı hayvanları indirirken, ayaklarıyla ittikleri bazılarının ise tekme attıkları görüldü. Bazı hayvanlar ise indirilmeleri sırasında düşerken, törende bulunan çiftçiler bu duruma, “Hayvanlar çamurla kaplanmış. Böyle yerden hayvan iner mi? Yazıktır günahtır. Hayvanlara verilen değer bu mu?” diyerek tepki gösterdi.

Malkara Kaymakamı Osman Altın, törende yaptığı konuşmada, “Projenin ülkemize, genç çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin bu sıkıntılı döneminde gençlerimizin daha çok çalışması, üretmesi, birliğimiz ile dirliğimiz ile birbirimize kenetlenmemiz ile olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: Milliyet

Kediler İçin Müzik Albümü İlk Sırada Yerini Aldı

AVM’de Denediği Pantolondan Yarasa Çıktı