in

Tekirdağ Ergene Belediyesi, Sokak Hayvanlarını Sahiplendiriyor

Tekirdağ Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi sevimli dostlarını sahiplendirmeye devam ediyor. 2020 yılında yüzlerce sokak hayvanını bakımını yaparak sahiplendiren Ergene Belediyesi evcil hayvan bakımı yapmak isteyen vatandaşlarsa satın almak yerine bakımevinden hayvan sahiplenmelerini sağlıyor.

Pandemi döneminde evlerinde daha fazla vakit geçiren vatandaşların evcil hayvanlara ilgisi de arttı. Ergene Belediyesi ise vatandaşlara evcil hayvan satın almak yerine sahiplenme çağrısında bulundu. Ergene Belediyesi bünyesinde yer alan Geçici Hayvan Bakım Evi’nde Sokak hayvanlarının bakımını gerçekleştirerek, tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarının tedavisini yaparak doğal ortamlarına bırakan ekipler evcil hayvan bakımı yapmak isteyen vatandaşlardan satın almak yerine  bu tür hayvanları sahiplenmelerini istediler.

sevimli dostlari ergene belediye sahiplendirmeye devam ediyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

AŞILAMA VE KISIRLAŞTIRMA İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Ergene Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde ayrıca sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemini de gerçekleştiren ekipler sokak hayvanlarını aşılayarak sağlıklarına kavuşmasını sağlıyor. Hasta, geçirdiği kaza ya da gördüğü kötü muamele sonucu yaralanan sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini de yapan ekipler bir diğer yandan bakımı yapılan hayvanları sahiplendiriyor. Geçtiğimiz 2020 yılında yüzlerce sokak hayvanını bakımını yaparak sahiplendiren Ergene Belediyesi sahiplendirmeye bu yıl da devam ediyor.

Ergenedeki sevimli dostlari belediye sahiplendirmeye devam ediyor

Ergene Belediyesi’nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, hayvan sahiplenmek isteyenlerin Ergene Belediyesi’ne ait geçici hayvan bakımevini ziyaret edebileceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo Koyluler engelli sahsin bakim evine gonderilmesine tepki gosterdi

Mehmet Doymaz Bakımevine Götürüldü Sokak Hayvanları Sahipsiz Kaldı

maxresdefault 1

Yaşam Hakkına Saygıda Vekillerini Geride Bırakan Millet, Nazilli’deki Canlar İçin Seferber Oldu