in

Tek Bir Canlının Bile Aç Kalmaması İçin Mücadele Ediyorlar!

Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, COVID-19 sebebiyle sokaklarda açlıkla mücadele eden canlılar için kurduğu mobil ekiplerle birlikte haftalık olarak hazırladıkları programlarla tek bir canlı bile aç kalmaması için mücadele ediyor.

Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle neredeyse bütün iş yerleri kapatılırken insanlar da mecburi durumlar dışında evlerden çıkmıyor. Dünyada binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan virüs salgını sokaktaki hayvanları da derinden etkiledi.

Dükkânların kapanıp insanların evlerine çekilmesiyle yemek bulmakta zorlanan sokaklardaki canlar hayat mücadelesi veriyor.

SOKAKTAKİ CANLARIN YANINDALAR!

Dünya olarak geçirdiğimiz bu zor günlerde, Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü de sokak hayvanları için yaptığı çalışmaları artırarak yağmur çamur demeden sağlık ve beslenme ihtiyaçlarını kesintisiz olarak gidermeye çalışıyor.

Gönüllülerin de talepleri doğrultusunda hazırladıkları haftalık programlarla etrafta tek bir canlının bile aç kalmaması için mücadele veriyorlar. Her mahalle ve sokağa ulaşmaya çalışan Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaş ile sürekli iletişim halinde kalarak bilgileri dışında kalabilecek canlılar için de umut olmaya çabalıyor.

MOBİL EKİPLERLE SOKAKLARDALAR!

Kurdukları mobil ekiplerle sokaklarda olabildiğine çok canlıya ulaşmaya amaçlayan Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan genelge kapsamında COVID-19 ile mücadele ve tedbirleri için bölgedeki barınakların da kontrollerini gerçekleştiriyor.

Şehirlerde Dolaşan Yabani Hayvan Görüntüleri Dünyanın Dört Bir Yanından Gelmeye Devam Ediyor

Vestel’den Sokak Hayvanlarına Destek