in

Tedavi edilen yaralı akbaba yeniden uçtu

Kahramankazan Belediyesi ekipleri, yaralı halde bulunan bir akbabayı tedavi ederek yaşama döndürdü. Akbaba tedavi sürecinin ardından yeniden özgürce uçabilmesi için yaşam alanına salındı.


Ankara Kahramankazan Belediyesi ekipleri, vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan bir akbaba için seferber oldu. Ekipler, bulunduğu yerdeki ilk müdahalelerinin ardından yaralı akbabayı Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü. Akbabanın yapılan incelemenin ardından kanadından yaralandığı belirlendi. Ağır yaralı olan akbaba burada hemen ameliyata alındı. Belediye veterinerince ameliyat edilen akbaba, başarılı geçen ameliyatın ardından yaşama tutundu. Akbaba, tedavi sürecinin ardından göklerde yeniden özgürce uçabilmesi için yaşam alanına salındı.

KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ EKİPLERİ, YARALI HALDE BULUNAN BİR AKBABAYI TEDAVİ EDEREK YAŞAMA DÖNDÜRDÜ. AKBABA TEDAVİ SÜRECİNİN ARDINDAN ARDINDAN YENİDEN ÖZGÜRCE UÇABİLMESİ İÇİN YAŞAM ALANINA SALINDI.

HER ZAMAN DUYARLIYIZ

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, hayvanlara karşı her zaman duyarlı olduklarını belirterek, “Onlar bizim dünyayı ve yaşam alanımızı paylaştığımız can dostlarımız. Onlar bizlere Allah’ın emaneti. Can dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Ekiplerimiz gerekli müdahaleleri yaparak, dostumuzun yaşama tutunmasını sağladı. Dostumuz tekrar göklerde özgürce uçabilecek olması bizleri çok mutlu etti” dedi.
Oğuz, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sokaktaki hayvanlara ve ilçenin coğrafi yapısı gereği yaban hayatına ciddi katkılar sunduğunu söyledi.

Çilingirle girdikleri evden kediyi kaçırdılar

‘Acar’ köpek İstiklal Marşı okunurken eşlik ediyor